• 1
  • 2
  • 3
sobota, 17 sierpień 2019 14:25

Podlascy Terytorialsi uczcili Święto Wojska Polskiego

Napisała
Podlascy Terytorialsi uczcili Święto Wojska Polskiego 1PBOT

Żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej uczestniczyli w obchodach Święta Wojska Polskiego zarówno w swoich miejscowościach, jak i w centralnych obchodach.

 

Terytorialsi uczestniczyli w obchodach Święta Wojska Polskiego w Białymstoku,Suwałkach, Łomży, Bielsku Podlaskim, Grajewie, Hajnówce, Siemiatyczach,Sokółce i Choroszczy. Część żołnierzy odebrała akty mianowania, wyróżnienia oraz medale resortowe.

W ramach akcji „Żołnierska Pamięć” Terytorialsi uczcili pamięć o bohaterach, którzy odeszli. Żołnierze wystawili posterunek honorowy m.in. przy grobie patrona brygady gen. Władysława Liniarskiego na Cmentarzu Powązkowskim.

Dowódca brygady płk Sławomir Kocanowski uczestniczył w centralnych obchodach Święta Wojska Polskiego w Katowicach. Do Katowic, na zaproszenie Prezydenta RP, pojechali również żołnierze WOT, którzy pracowali w zabezpieczeniu medycznym Międzynarodowego Zlotu Skautów w Stanach Zjednoczonych. Z 1 Podlaskiej Brygady OT byli to szer. Mariusz Beck oraz szer. Marta Ciborowska.

Tegoroczne święto jest trzecim, w którym udział biorą Terytorialsi z województwa podlaskiego. Aktualnie brygada liczy ponad 2 000 żołnierzy.

Większość Terytorialsów łączy służbę w WOT z życiem prywatnym i pracą. „Do służby namówili mnie koledzy z pracy. Na co dzień jestem ratownikiem medycznym w białostockim pogotowiu. Robię też doktorat na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku” - mówi szer. Beck. „W przeszłości interesowało mnie aktorstwo. Grałem w uczelnianym kabarecie. Byłem też perkusistą w zespole muzycznym”.

„Staram się stale rozwijać. Biorę udział w mistrzostwach ratownictwa medycznego. Moim celem jest ukończenie kursu podoficerskiego oraz kolejnych szkoleń z medycyny taktycznej” – dodaje żołnierz.

1PBOT

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
McDonald's
Foto Bajka - Lustra
MIRAD - Bar przy kominku
Zakład stolarski
Moringa (na widelcu)
GENERALI
Drewno opałowe
Weterynarz
KA-MIX