• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 15 luty 2015 16:37

"Przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej..."

Napisała

W ramach 73. rocznicy powstania Armii Krajowej i 26. rocznicy powołania Koła Światowego Związku Żołnierzy AK w Augustowie w Bazylice Mniejszej NSJ odbyła się uroczysta msza święta w intencji poległych, zmarłych oraz żyjących członków organizacji i ich rodzin.

Szczególną myślą objęto tych, których dosięgły represje, jakie wymierzano wobec AK-owców w powojennej Polsce. Uhonorowano ich pamięć poprzez złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przed Domem Turka, dawną siedzibą NKWD i PUBP, miejscem kaźni wielu żołnierzy AK i członków poakowskiej konspiracji.

W uroczystościach wzięli udział: władze samorządowe, przedstawiciele środowisk AK, przedstawiciele organizacji patriotycznych oraz mieszkańcy miasta. Członkowie i sympatycy augustowskiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej będą mieli okazję spotkać się także jutro na specjalnej sesji Klubu Historycznego, która rozpocznie się o godz. 11.00 w auli II LO w Augustowie.

Więcej w tej kategorii: Tylko foki żal... »

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot