• 1
  • 2
czwartek, 05 lipiec 2018 09:12

Powstaje Monografia Puszczy Augustowskiej

Napisane przez Anita Klebanowska
Nadleśnictwo Augustów Nadleśnictwo Augustów fot. Grzegorz Antrosuk

Trwają prace nad utworzeniem Monografii Puszczy Augustowskiej. Jej wykonawca Grzegorz Sado, zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich, którzy są w posiadaniu materiałów w postaci archiwalnych fotografii, wspomnień, pamiętników czy zapisków dotyczących historii administracji i gospodarki leśnej Puszczy Augustowskiej o ich udostępnienie.

Przewidywane są dwa sposoby na udostępnianie powyższych materiałów. Można je wypożyczyć Nadleśnictwu Augustów do ich digitalizacji (wykonania skanu), po czym zostaną one niezwłocznie zwrócone do właścicieli bez żadnych szkód. Wykonane skany trafią do autora powstającej Monografii - Grzegorza Sado. Można również osobiście wykonać skany i przesłać je na skrzynkę e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z informacją czego dotyczy udostępniana dokumentacja.

- Udostępnienie jakichkolwiek dokumentów będzie równoznaczne z wyrażaniem zgody na ich bezpłatne wykorzystanie w tworzonej monografii. Z góry serdecznie dziękujemy za przesłane materiały - informuje Joanna Jadeszko.

Gruby Benek