• 1
  • 2

Kultura (502)

W sobotę 23. lipca ponownie wybrzmią na łomżyńskich nadnarwiańskich bulwarach klimatyczne szantowe nuty. Topowe zespoły polskiej sceny pieśni żeglarskiej i folkowej wykonają dla przybyłej na wydarzenie publiczności szereg kultowych standardów szantowych. Trudu organizacji III. edycji Festiwalu „Szanty nad Narwią”, dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Miasta Łomża, podjęła się Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemia Łomżyńska we współpracy z MOSIR Łomża.

piątek, 03 czerwiec 2022 12:28

Granie w Bramie – „Zapach kobiety”

Napisane przez

DKF KINOCHŁON zaprasza na pierwszy w tym roku seans plenerowy – już w piątek 10 czerwca 2022r o godz. 21:30 na ekranie w podwórzu Miejskiego Domu Kultury (Rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej) wyświetlimy „Zapach kobiety” Martina Bresta.

środa, 01 czerwiec 2022 11:44

XX WIGRASZEK

Napisane przez

Przed nami już XX edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK. Po raz pierwszy festiwal zaistniał na suwalskich scenach w roku 1994. Do 2000 roku funkcjonował jako wydarzenie ogólnopolskie, od 2001 roku jest realizowany w formule międzynarodowej. WIGRASZEK nie prezentuje jedynie sztuki teatralnej dla dzieci i młodzieży, ale promuje jej wartości edukacyjne, prospołeczne, mające pozytywny wpływ na rozwój młodego pokolenia.

poniedziałek, 09 maj 2022 17:02

„Impro TV SHOW” - spektakl improwizowany Teatru Pneumatycznego

Napisane przez

Augustowskie Placówki Kultury i Teatr Pneumatyczny serdecznie zapraszają we wtorek 17 maja o godz. 19:30 do sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury (Rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej, II piętro) na spektakl improwizowany pt. „Impro TV SHOW”, w którym Pneumatycy będą odgrywać różnorodne punkty ramówki zmyślonej telewizji w oparciu o sugestie publiczności!

czwartek, 28 kwiecień 2022 15:53

"Ziemio ty śliczna" - Suwalszczyzna w teledysku

Napisane przez

Niedawno prezentowaliśmy Państwu nowo wydaną płytę Anny Szafranowskiej pod tytułem „Ziemio ty śliczna”, a za artystką już kolejny nowy projekt i kolejne kreatywne działania w planach. Tradycyjne utwory w nowoczesnym, jazzującym wydaniu zrodziły pomysł stworzenia swego rodzaju tryptyku audiowizualnego. Oprócz walorów dźwiękowych Anna Szafranowska chce podarować odbiorcom również pocztówkę filmową, ukazującą Suwalszczyznę w trzech odsłonach nawiązujących do trzech pór roku.

Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice „Kinochłonek” wespół z Miejską Biblioteką Publiczną i Społeczną Szkołą Podstawową STO zapraszają Was do kina w sobotę 23 kwietnia 2022, gdzie o godz. 11:00 pokażemy film familijny „Martin i magiczny las”.

wtorek, 05 kwiecień 2022 10:35

Dariusz Rosiak gościem spotkania z cyklu Lektura Obowiązkowa

Napisane przez

Augustowskie Placówki Kultury zapraszają 23 kwietnia 2022 r. (wyjątkowo w sobotę!) o godz. 17:00 do sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury (Rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej, II piętro) na kolejne spotkanie z cyklu Lektura Obowiązkowa.

czwartek, 03 marzec 2022 15:28

Kawiarenka Literacka – Krystyna Konecka

Napisane przez

Augustowskie Placówki Kultury oraz Fundacja Słowo i Obraz zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Kawiarenka Literacka” – spotkanie z Krystyną Konecką, królową sonetu, która obchodzi jubileusz 50-lecia pracy twórczej.

środa, 02 marzec 2022 14:49

„Dzieci z Bullerbyn”, czyli szwedzka przygoda KINOCHŁONKA

Napisane przez

DKF Kinochłonek zaprasza dzieci wieku 6+ na filmową podróż do szwedzkiego miasteczka i spotkanie z bohaterami jednaj z najpopularniejszych książek Astrid Lindgren!

środa, 02 marzec 2022 14:27

Pełne Wdzięku z Mocą w Ręku – Artystyczny Dzień Kobiet

Napisane przez

Augustowskie Placówki Kultury serdecznie zapraszają Panie w niedzielę 6 marca 2022 do Miejskiego Domu Kultury (Rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej) na Artystyczny Dzień Kobiet. Całodzienny cykl warsztatów przebiegnie pod hasłem Pełne wdzięku z mocą w ręku!
Oto, co dla Was przygotowaliśmy:

Augustowskie Placówki Kultury serdecznie zapraszają na teatralne spotkanie z cyklu Kurtyna w Górę, czyli komedię kryminalną „Niemy Kelner”, która zostanie wystawiony na scenie kina Iskra (ul. 3 Maja 38) 21 marca 2022 o godz. 19:00.

czwartek, 24 luty 2022 15:48

Teatr Pneumatyczny zaprasza na spektakle

Napisane przez

Augustowskie Placówki Kultury i Teatr Pneumatyczny zapraszają na spektakle teatralne. Jeśli ktoś nie widział, albo chce zobaczyć raz jeszcze „pneumatyczne” sztuki „Apokalipsa”, „Osaczenie” i „Słoiki, czyli skrócony kurs robienia przetworów” – lepszej okazji może już nie być.

Strona 1 z 42
Gruby Benek