• 1
  • 2
  • 3
  • 4
niedziela, 06 styczeń 2019 11:07

I Augustowski Przegląd Teatrów Dziecięcych

Napisane przez  MD

Mamy za sobą dwie pierwsze imprezy finałowe WOŚP: zorganizowany przez teatr Res Humanae I Augustowski Przegląd Teatrów Dziecięcych „Scenka” oraz warsztaty naukowe "Fizyka ze smartfonem".

Obie w I LO i obie udane. W Przeglądzie wystąpiły dwie grupy: Zespół Szkół Specjalnych z przepięknie zaaranżowaną baśnią „Siostra braci kruków” i klasa II b ze Szkoły Podstawowej nr 4 - z uwspółcześnioną, skrzącą humorem, ekologiczną wersją bajki o Czerwonym Kapturku.

Na widowni, oprócz zespołów występujących, zasiadły dzieci z Przedszkola nr 6, zaprzyjaźnione z grupą teatralną z I LO. A po występach rozpoczęła się dla wszystkich zwariowana zabawa w teatr, poprowadzona przez Pawła Leszkowicza. Na koniec aktorzy z Res Humanae przedstawili fragment spektaklu „Shrek. Na ratunek”, który w pełnym wymiarze najmłodsi widzowie będą mogli obejrzeć w ramach Finału WOŚP 13 stycznia o godz. 15.00.

Jak na imprezę WOŚP-ową przystało, odbyła się też zbiórka do puszki z przeznaczeniem na cel tegorocznego Finału - zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Serdecznie dziękujemy organizatorkom obu imprez - Bożenie Bendig i Elżbiecie Kaweckiej, twórczyni okolicznościowej oprawy scenicznej – Urszuli Dębiec-Grochowskiej, a także opiekunom zespołów teatralnych oraz wolontariuszkom WOŚP, które przygotowały dzieciakom słodki poczęstunek i wręczyły własnoręcznie uszyte serduszka - symbole wrażliwości i troski o innych.

Małgorzata Dworak

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zakład stolarski
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
Foto Bajka - Lustra
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Luty 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Inter Meble
Tepete - Auto zastępcze
Usługi teletechniczne
Weterynarz
Opał klasy PREMIUM
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Biuro Rachunkowe
GENERALI
5Stand Up Piotr Wojteczek
^ REKLAMA ^