• 1
  • 2
  • 3
  • 4
niedziela, 06 styczeń 2019 11:07

I Augustowski Przegląd Teatrów Dziecięcych

Napisane przez MD

Mamy za sobą dwie pierwsze imprezy finałowe WOŚP: zorganizowany przez teatr Res Humanae I Augustowski Przegląd Teatrów Dziecięcych „Scenka” oraz warsztaty naukowe "Fizyka ze smartfonem".

Obie w I LO i obie udane. W Przeglądzie wystąpiły dwie grupy: Zespół Szkół Specjalnych z przepięknie zaaranżowaną baśnią „Siostra braci kruków” i klasa II b ze Szkoły Podstawowej nr 4 - z uwspółcześnioną, skrzącą humorem, ekologiczną wersją bajki o Czerwonym Kapturku.

Na widowni, oprócz zespołów występujących, zasiadły dzieci z Przedszkola nr 6, zaprzyjaźnione z grupą teatralną z I LO. A po występach rozpoczęła się dla wszystkich zwariowana zabawa w teatr, poprowadzona przez Pawła Leszkowicza. Na koniec aktorzy z Res Humanae przedstawili fragment spektaklu „Shrek. Na ratunek”, który w pełnym wymiarze najmłodsi widzowie będą mogli obejrzeć w ramach Finału WOŚP 13 stycznia o godz. 15.00.

Jak na imprezę WOŚP-ową przystało, odbyła się też zbiórka do puszki z przeznaczeniem na cel tegorocznego Finału - zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Serdecznie dziękujemy organizatorkom obu imprez - Bożenie Bendig i Elżbiecie Kaweckiej, twórczyni okolicznościowej oprawy scenicznej – Urszuli Dębiec-Grochowskiej, a także opiekunom zespołów teatralnych oraz wolontariuszkom WOŚP, które przygotowały dzieciakom słodki poczęstunek i wręczyły własnoręcznie uszyte serduszka - symbole wrażliwości i troski o innych.

Małgorzata Dworak

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DANBUS
Foto Bajka - Fotograf
Opał klasy PREMIUM
MIRAD - Bar przy kominku
Zakład stolarski
Tepete - Auto zastępcze
Drewno opałowe
Weterynarz
GENERALI
Biuro Rachunkowe