Wydrukuj tę stronę
niedziela, 06 styczeń 2019 11:07

I Augustowski Przegląd Teatrów Dziecięcych

Napisane przez MD

Mamy za sobą dwie pierwsze imprezy finałowe WOŚP: zorganizowany przez teatr Res Humanae I Augustowski Przegląd Teatrów Dziecięcych „Scenka” oraz warsztaty naukowe "Fizyka ze smartfonem".

Obie w I LO i obie udane. W Przeglądzie wystąpiły dwie grupy: Zespół Szkół Specjalnych z przepięknie zaaranżowaną baśnią „Siostra braci kruków” i klasa II b ze Szkoły Podstawowej nr 4 - z uwspółcześnioną, skrzącą humorem, ekologiczną wersją bajki o Czerwonym Kapturku.

Na widowni, oprócz zespołów występujących, zasiadły dzieci z Przedszkola nr 6, zaprzyjaźnione z grupą teatralną z I LO. A po występach rozpoczęła się dla wszystkich zwariowana zabawa w teatr, poprowadzona przez Pawła Leszkowicza. Na koniec aktorzy z Res Humanae przedstawili fragment spektaklu „Shrek. Na ratunek”, który w pełnym wymiarze najmłodsi widzowie będą mogli obejrzeć w ramach Finału WOŚP 13 stycznia o godz. 15.00.

Jak na imprezę WOŚP-ową przystało, odbyła się też zbiórka do puszki z przeznaczeniem na cel tegorocznego Finału - zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Serdecznie dziękujemy organizatorkom obu imprez - Bożenie Bendig i Elżbiecie Kaweckiej, twórczyni okolicznościowej oprawy scenicznej – Urszuli Dębiec-Grochowskiej, a także opiekunom zespołów teatralnych oraz wolontariuszkom WOŚP, które przygotowały dzieciakom słodki poczęstunek i wręczyły własnoręcznie uszyte serduszka - symbole wrażliwości i troski o innych.

Małgorzata Dworak