• 1
  • 2
  • 3
  • 4
niedziela, 20 styczeń 2019 10:13

Spotkanie z augustowskim blogerem

Napisane przez  MR

Komu nastolatek szybciej uwierzy, że książka jest fajna? Pani bibliotekarce, czy koledze? Myślę, że jednak koledze, dlatego na spotkanie z siódmoklasistami do swojej biblioteki w Szkole Podstawowej nr 4 zaprosiłam blogera książkowego z I LO.

Maciej Trojanowski prowadzi blog "Czytanie jest Spoko", współpracuje z wydawnictwami, recenzuje książki, ma na koncie wywiady ze znanymi pisarzami. Wie, co jest modne, co jest ciekawe, co może zainteresować nastolatków. To on pomógł mi przygotować listę zakupów książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Augustowskie biblioteki szkolne dostały z tego rządowego programu od 4 do 15 tysięcy złotych na zakup nowości czytelniczych.

Maciek przyszedł do mojej biblioteki, żeby o zakupionych nowościach opowiedzieć i zachęcić do ich wypożyczania. Zrobił to bardzo skutecznie. Bezpośrednio po spotkaniu siódmoklasiści wypożyczyli kilkanaście książek i wciąż przychodzą po kolejne.
Jeśli jesteście nastoletnimi czytelnikami lub rodzicami nastolatków i nie wiecie co warto czytać, zajrzyjcie na blog „Czytanie jest Spoko”: http://czytaniejestspoko.blogspot.com/

Monika Rowińska
nauczycielka bibliotekarka
w Szkole Podstawowej nr 4 w Augustowie

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zakład stolarski
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
Foto Bajka - Lustra
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Luty 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Inter Meble
Tepete - Auto zastępcze
Usługi teletechniczne
Weterynarz
Opał klasy PREMIUM
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Biuro Rachunkowe
GENERALI
5Stand Up Piotr Wojteczek
^ REKLAMA ^