• 1
  • 2
  • 3
  • 4
niedziela, 20 styczeń 2019 10:13

Spotkanie z augustowskim blogerem

Napisane przez MR

Komu nastolatek szybciej uwierzy, że książka jest fajna? Pani bibliotekarce, czy koledze? Myślę, że jednak koledze, dlatego na spotkanie z siódmoklasistami do swojej biblioteki w Szkole Podstawowej nr 4 zaprosiłam blogera książkowego z I LO.

Maciej Trojanowski prowadzi blog "Czytanie jest Spoko", współpracuje z wydawnictwami, recenzuje książki, ma na koncie wywiady ze znanymi pisarzami. Wie, co jest modne, co jest ciekawe, co może zainteresować nastolatków. To on pomógł mi przygotować listę zakupów książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Augustowskie biblioteki szkolne dostały z tego rządowego programu od 4 do 15 tysięcy złotych na zakup nowości czytelniczych.

Maciek przyszedł do mojej biblioteki, żeby o zakupionych nowościach opowiedzieć i zachęcić do ich wypożyczania. Zrobił to bardzo skutecznie. Bezpośrednio po spotkaniu siódmoklasiści wypożyczyli kilkanaście książek i wciąż przychodzą po kolejne.
Jeśli jesteście nastoletnimi czytelnikami lub rodzicami nastolatków i nie wiecie co warto czytać, zajrzyjcie na blog „Czytanie jest Spoko”: http://czytaniejestspoko.blogspot.com/

Monika Rowińska
nauczycielka bibliotekarka
w Szkole Podstawowej nr 4 w Augustowie

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

McDonald's
DANBUS
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
August
Biuro Rachunkowe
Drewno opałowe
GENERALI
Tepete - Auto zastępcze
Weterynarz