Wydrukuj tę stronę
wtorek, 22 styczeń 2019 16:29

JEDEN STRZAŁ - nowy, elektryzujący singiel Beaty Orbik

Napisane przez RED

Ten singiel to połączenie ciężkiego beat'u i ciemnych brzmień, przeplatanych dynamicznie zróżnicowanym wokalem. „Jeden strzał’ opowiada o kobiecie uwikłanej w historię miłosną, która nie jest piękna, ani romantyczna. Bohaterka żyje na polu wciąż przegrywanych walk, jej zmęczenie, strach, w końcu podsuwają jej pomysł, dzięki któremu może wygrać wojnę. Wszystko, co musi zrobić, to zdobyć się na ten JEDEN STRZAŁ. Życie często stawia nas w obliczu pozornie prostych decyzji, których podjęcie wymaga jednak ogromnego wysiłku w różnych płaszczyznach istnienia.

Pomysł na utwór narodził się w głowie Beaty, a w przelaniu tekstu na papier pomogli jej Karol Nowakowski „Pjus” i Andrzej Pieszak. Andrzej, znany między innymi ze współpracy z Natalią Nykiel czy Tym Typem Mesem, wspólnie z Beatą stworzył muzykę, która stanowi odbicie opowiadanej historii - im bardziej zdeterminowana staje się bohaterka, tym mocniejsze brzmienie jej towarzyszy. W uzyskaniu takiego efektu pomogli perkusista Maciej Gołyźniak (Monika Brodka, Natalia Nykiel, Sorry Boys)
i gitarzysta Tomasz Łabanowski (Maria Sadowska).

Beata Orbik ma za sobą ważny rok. Wokalistka, o której pierwszy raz można było usłyszeć za sprawą programu The Voice of Poland, wydała wiosną swoją debiutancką EPkę. Pomiędzy koncertami z m.in. Marią Sadowską, Natalią Nykiel, a udziałem w show Polsatu „Śpiewajmy razem. All Together Now” (gdzie pełniła rolę jurorki), Beata pracuje nad swoją debiutancką płytą. Jeszcze w tym roku dowiemy się o niej więcej.

Link do utworu i teledysku: https://www.youtube.com/watch?v=vJqlCJ4vxds