• 1
  • 2
  • 3
  • 4
wtorek, 12 marzec 2019 10:05

Transgraniczny polsko-litewski szlak kulinarny

Napisała

To inicjatywa Zespołu Szkół w Leipalingis, Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Gminy Puńsk i Stowarzyszenia Podlaskie Smaki. W ramach projektu powstała strona internetowa, aplikacja i przewodnik.

Uczestnikami projektu – realizowanego już od roku – są producenci, rolnicy, restauratorzy, właściciele obiektów noclegowych, przedsiębiorcy, nauczyciele, samorząd pogranicza polsko-litewskiego – członkowie Szlaku.
Zapraszają do podróży pełnej tradycyjnych, regionalnych smaków, po drodze usianej atrakcjami turystycznymi i miejscami, gdzie można kupić charakterystyczne tylko dla danego regionu przedmioty oraz oferują wyjątkowe miejsce na odpoczynek, zarówno ten krótszy, jak i dłuższy.

Wśród polecanych punktów na szlaku znajdują się laureaci renomowanych konkursów, znanych wielbicielom wycieczek regionalnych, ale też niedostępne do tej pory małe, lokalne firmy. Producenci żywności, restauracje i miejsca noclegowe to przede wszystkim firmy rodzinne, czerpiące garściami ze sprawdzonych receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

Szczegóły na stronie internetowej szlaku:
http://www.culinarytrail.eu

Przewodnik po szlaku: Szlaki kultury i kulinariów na pograniczu

Wrota Podlasia

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Foto Bajka - Lustra
MIRAD - Bar przy kominku
Foto Bajka - Fotograf
Zakład stolarski
Opał klasy PREMIUM
Biuro Rachunkowe
Weterynarz
Drewno opałowe
GENERALI
Tepete - Auto zastępcze