• 1
  • 2
  • 3
  • 4
piątek, 15 marzec 2019 17:18

Do Rosji z Jackiem Hugo-Baderem

Napisane przez MR

Przemierzył Krym, Syberię, Kirgizję, Kazachstan i Czeczenię, rosyjskim łazikiem przejechał z Moskwy do Władywostoku. Rozmawiał z weteranami z Afganistanu i matkami żołnierzy zaginionych w Czeczenii, opisywał bohaterów Związku Radzieckiego i mafiosów. O Rosji mówi, że to wymarzony kraj dla reporterów, bo wszędzie tam można znaleźć ludzi, którzy opowiedzą kapitalne rzeczy, takie, że z wrażenia można z butów wyskoczyć.

W książce „Skucha” opisał losy swoich kolegów z antykomunistycznej opozycji, z których jedni w wolnej Polsce błyszczą w polityce, inni robią fortuny, jeszcze inni nie mają co jeść. W wydanym w 2018 roku „Audycie” powrócił do postaci i wydarzeń, które opisywał reportażach na początku lat 90-tych. Sprawdził jak się dziś żyje pracownikom upadłych PGR-ów, byłym esbekom, czy mieszkańcom słynnej ulicy Brzeskiej na warszawskiej Pradze.

Barwnych opowieści Jacka Hugo-Badera będzie można wysłuchać 12 kwietnia 2019 r. o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Augustowie podczas spotkania z cyklu Lektura Obowiązkowa, które poprowadzi Monika Rowińska.

Cena biletu: 8 zł
Rezerwacja i sprzedaż biletów:
Miejski Dom Kultury w Augustowie
Rynek Zygmunta Augusta 9
tel. 87 643 36 59 lub 790 228 560

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
Foto Bajka - Lustra
Agro
DANBUS
Opał klasy PREMIUM
Eureka
Biuro Rachunkowe
GENERALI
Drewno opałowe
Tepete - Auto zastępcze