• 1
  • 2
  • 3
piątek, 15 marzec 2019 17:18

Do Rosji z Jackiem Hugo-Baderem

Napisane przez MR

Przemierzył Krym, Syberię, Kirgizję, Kazachstan i Czeczenię, rosyjskim łazikiem przejechał z Moskwy do Władywostoku. Rozmawiał z weteranami z Afganistanu i matkami żołnierzy zaginionych w Czeczenii, opisywał bohaterów Związku Radzieckiego i mafiosów. O Rosji mówi, że to wymarzony kraj dla reporterów, bo wszędzie tam można znaleźć ludzi, którzy opowiedzą kapitalne rzeczy, takie, że z wrażenia można z butów wyskoczyć.

W książce „Skucha” opisał losy swoich kolegów z antykomunistycznej opozycji, z których jedni w wolnej Polsce błyszczą w polityce, inni robią fortuny, jeszcze inni nie mają co jeść. W wydanym w 2018 roku „Audycie” powrócił do postaci i wydarzeń, które opisywał reportażach na początku lat 90-tych. Sprawdził jak się dziś żyje pracownikom upadłych PGR-ów, byłym esbekom, czy mieszkańcom słynnej ulicy Brzeskiej na warszawskiej Pradze.

Barwnych opowieści Jacka Hugo-Badera będzie można wysłuchać 12 kwietnia 2019 r. o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Augustowie podczas spotkania z cyklu Lektura Obowiązkowa, które poprowadzi Monika Rowińska.

Cena biletu: 8 zł
Rezerwacja i sprzedaż biletów:
Miejski Dom Kultury w Augustowie
Rynek Zygmunta Augusta 9
tel. 87 643 36 59 lub 790 228 560

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot