• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 02 kwiecień 2019 07:54

Malarstwo Iwony Bielawskiej i Julii Tymańskiej

Napisała
Malarstwo Iwony Bielawskiej i Julii Tymańskiej pixabay

Mała Galeria Augustowskich Placówek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Iwony Bielawskiej i Julii Tymańskiej. Otwarcie wystawy z udziałem artystek zaplanowano na piątek 5 kwietnia o godz. 18:00 w Miejskim Domu Kultury przy Rynku Zygmunta 9.

Wystawa będzie gościć w Małej Galerii APK jeszcze do końca kwietnia.
Serdecznie zapraszamy.
Wstęp wolny

IWONA BIELAWSKA – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Wzornictwo, kierunek: tkanina i ubiór. Malarstwo kończyła pod skrzydłami prof. Marka Czajkowskiego, ubiór - prof. Barbara Hanuszkiewicz, galanteria i obuwie - Irmina Aksamitowska.
Projektantka, malarka, kolorystyka. Zajmuje się malarstwem i modą. Tworzy torby, ubrania, dodatki: opaski, naszyjniki, bransoletki.- Kolorowe wygodne i funkcjonalne. Najwięcej przyjemności daje jej jednak malarstwo.
Inspiruje się naturą - zarówno otaczającą przyrodą jak i naturą człowieka. Prezentowana kolekcja obrazów to energetyczna impresja na temat rodziny i otaczającej gastronomicznej rzeczywistości. Obrazy nawiązują do plakatu lat siedemdziesiątych z odrobiną obecnej fantastyki.
Autorka wystawy współtworzyła I Fashion Week Poland i czynnie uczestniczyła przez XII edycji. Brała udział w różnych eventach modowych: Mustashe yard Sale, Hush Warsaw, Grand Bazar, Slow Fashion, Design Deus Domoteka, Bilioneurobab, szycie na miarę i wiele innych.
Ostatnio w marcu tego roku reprezentowała Polskę na Paris Fashion Week z kolekcją akcesoriów skórzanych. Również w tym miesiącu brała udział jako gość specjalny i inspiracja do innych kolekcji przy włoskim pokazie ALTEREGO ITALY. Zajmuje się również filmem . „Polskie gówno” , „Wojna Polsko-Ruska”, „Lejdis”, klip na 100- lecie Lipowca powstały przy jej udziale. Malarstwem zajmuje się od 20 lat, biorąc czynnie udział w wystawach zbiorowych jak i indywidualnych: Mazury Rogate, wystawy MDK i APK Kobiety i... wystawa w Ciągotach i tęsknotach, jak i wystawy zbiorowe: Mała Galeria ASP, Galeria Kobro, Muzeum Włókiennictwa, wystawa poplenerowa w Tomaszowie Mazowieckim.
Obecnie Autorka uczy i przygotowuje na studia nowych adeptów sztuki.

JULIA TYMAŃSKA – studentka III roku Malarstwa w ASP w Gdańsku, obecnie w pracowni prof. Henryka Cześnika. Bardziej niż podejściem merytorycznym interesuje się procesem i samą ewolucją obrazu. W tym przypadku malarstwo jest poszukiwaniem efektu końcowego. „Gdybym wiedziała jak ma wyglądać obraz nie byłoby sensu go malować.”
W 2018 roku Tymańska prezentowała obrazy na wystawach indywidualnych "Prezentacje młodych" w klubie Sfinks700 oraz w wystawie pt. "Rzeczy, które robię, a nie powinnam" w Gdańskim Archipelagu Kultury "Plama". Prace można było także zobaczyć w przestrzeni publicznej z okazji 10-lecia Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, w plenerowym spektaklu "Sopocka bagietka" oraz na wystawie pokonkursowej w ogólnopolskim konkursie malarskim im. Wojciecha Fangora, na której została laureatką nagrody specjalnej.

APK

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot