• 1
  • 2
  • 3
piątek, 05 kwiecień 2019 09:59

Jazz360: Koncert Anny Gadt w Ełku

Napisała

W ramach trasy Jazz360 już w niedzielę 7 kwietnia odbędzie się w Ełku koncert Anny Gadt. Kompozytorka, wokalistka i improwizatorka zabierze słuchaczy w mistyczną i romantyczną podróż do epoki odrodzenia, której muzykę ożywi jazzową improwizacją.

Podczas koncertu w Ełckim Centrum Kultury usłyszymy utwory z albumu Renaissance inspirowanego muzyką epoki odrodzenia. Anna Gadt z zespołem w mistrzowski sposób na nowo interpretuje kompozycje należące do kanonu muzycznego sprzed pięciu wieków. W rękach jazzowych muzyków dzieła Wacława z Szamotuł, Mikołaja z Krakowa, Gerwazego Gorczyckiego, Mikołaja Gomółki i Jana z Lublina odradzają się w nowoczesnej formie. Utwory, w oryginale będące kanonem muzyki sakralnej, w nowej interpretacji stają się swobodne ,ale jednocześnie mistyczne. Na scenie wokalistce towarzyszą perkusista Krzysztof Gradziuki akordeonista Zbigniew Chojnacki. Akordeon ma w tych utworach swoje szczególne miejsce, wielokrotnie przejmuje rolę kościelnych organów. Anna Gadt z pewnością prezentuje obecnie jeden z najpiękniejszych głosów kobiecych na polskiej scenie jazzowej –powiedział Mateusz Zarembowicz, prezes Fundacji Polski Jazz, która jest organizatorem trasy –Kryształowa barwa w połączeniu z najwyższym kunsztem pozwalają jej wspaniale interpretować utwory w różnych klimatach, a odwaga pcha w kierunku inspiracji tak ambitnych jak muzyka dawna. Materiał, który trio zaprezentuje słuchaczom podczas kwietniowej trasy łączy w sobie wiele kontrastów–dawne utwory sakralne stają się bazą dla rozrywkowej muzyki jazzowej, kompozycje posiadające ściśle określoną strukturę artyści poddają wolnej i nieskrępowanej improwizacji, a bogate klasyczne instrumentarium przechwytuje perkusja i akordeon. Koncert będzie więc nie lada gratką zarówno dla fanów jazzu, klasyki oraz dawnych kompozycji.

Informacje: Anna Szydłowska, Keep Calm PR: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,tel. 535 884988.


Koncert odbędzie się w ramach projektu Jazz360 realizowanego przez Fundację Polski Jazz. Celem projektu Polski Jazz 360°jest propagowanie muzyki jazzowej poprzez ukazanie jej różnorodności i oswajanie z nią szerokiej publiczności. Trasy koncertowe odbywające się w ramach projektu zapewniają dostęp do czołówki aktualnej sceny jazzowej także słuchaczom w mniejszych miastach. W instytucjach kultury w całej Polsce zobaczymy i usłyszymy wszystko to, co najbardziej aktualne w polskiej muzyce jazzowej: wielokulturowe muzyczne projekty i nieoczekiwane muzyczne połączenia, uznanych muzyków o ugruntowanej pozycji oraz najświeższe i najlepiej rokujące nowe twarze.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot