• 1
 • 2
 • 3
wtorek, 16 kwiecień 2019 08:10

Druga edycja Majowych Bąków

Napisała

Augustowskie Placówki Kultury serdecznie zapraszają na drugą edycję wiosennego kiermaszu rękodzieła i sztuki ludowej pod hasłem Majowe Bąki. Już w środę 1 maja na Rynku Zygmunta Augusta od godziny 12:00 startuje najbardziej ukwiecony i umajony w naszym województwie (albo i w kraju!) kiermasz!

Na swoich straganach będą czekać na odwiedzających i kupujących producenci regionalnych specjałów, ręcznie robionych bibelotów, toreb, maskotek, biżuterii, ceramiki i czego tylko się w duchu zamarzy.

Podobnie jak w roku ubiegłym, nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych – od 12:15 do 16:00 całą masę kolorowych i kreatywnie wiosennych zajęć dla dzieci zapewniać będzie Fundacja Małymi Krokami, a już o godz. 13:00 rozstrzygniemy konkurs plastyczny Majowe Bąki „Robaczki w kosmosie”.

To nie koniec – o 14:00 ciekawostek o robaczkach i innych żyjątkach dostarczy nam pani Ola Masiejczyk – leśnik. Będzie to także czas na wspólne wykonanie dekoracji na scenę, na której zagra wieczorem – o 19:00 – zespół Żuki!


Czas na kiermaszu uprzyjemniać nam będą także atrakcje zaplanowane na Piknik Kowalski Bractwa Bartnego, który towarzyszyć będzie naszym Majowym Bąkom
APK

Jeszcze do piątku 19 kwietnia można zgłaszać swoje prace do konkursu plastycznego! Zapraszamy więc wszystkie dzieci do udziału!
Pomóżcie nam zwrócić uwagę dzieci na środowisko i naturę, która nas otacza i na to jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają zwierzęta a w tym wypadku owady!
Regulamin i karty zgłoszenia dostępne są na naszej witrynie internetowej pod adresem www.apk.augustow.pl w zakładce „Kiermasze” – jeszcze zdążycie coś wyczarować.

APK

2 komentarzy

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 19 kwiecień 2019 13:48 napisane przez Mieszkaniec

  A kto tu będzie przyjeżdżał? Toć miasta nie stać na pożądanych wykonawców. Biorą jakiś za grosze .Jakiś miejscowy zespół zaproszenie i są zadowoleni ze coś tu gra.Nie to w Suwałkach coś się dzieje i z chęcią człowiek tam jedzie.A tu były nudy i będą. Oprócz jezior nic tu ciekawego się nie dzieje.Tak władze się troszczą o rozrywkę w tym miescie ze tylko chodzić z psem na spacer..

 • Link do komentarza Andrzej wtorek, 16 kwiecień 2019 23:30 napisane przez Andrzej

  Z roku na rok imprezy miejskie w Augustowie stają sie coraz bardziej żałosne..
  Kogo interesują "robaczki w kosmosie", czy wieczorny kobcert zespołu Zuki.
  Z calym szacunkiem do owych artystów, ale nie dałoby rady ściągnąć jakiegos zespolu, kapeli, wykonawcy, ktory swoją twórczością zaciekawiłby zarówno potencjalnych przyjezdnych, jaki i znudzonych mieszkańców, którzy z braku jakiejkolwiek alternatywy przyjdą na to wydarzenie.
  Gdyby nie jeziora wokół miasta, żaden turysta nigdy nie zawitalbym w tym mieście..

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot