• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 25 kwiecień 2019 11:06

Spotkanie autorskie z Arturem Urbanowiczem

Napisała

APK-Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza wszystkich miłośników literatury 13 maja o godzinie 17.00 na spotkanie autorskie w formie One-man-show pod tytułem "Słowo horroru" z Arturem Urbanowiczem – pisarzem urodzonym i związanym z Suwałkami.


Monolog z przymrużeniem oka i w ostrym (auto)ironicznym sosie o osadzonych na Suwalszczyźnie książkach: "Inkubie", "Grzeszniku", "Gałęzistym" i nie tylko. Dowiedz się, jak wyglądają od kuchni:
- (Nie)dole pisarza horrorów;
- Perypetie autorów z wydawcami, dziennikarzami, czytelnikami i recenzentami;
- Przygody w trakcie zbierania materiału na kolejne powieści;
- Frustracje związane redagowaniem i testowaniem tekstu na beta-readerach;
- Inspiracje, które przychodzą do głowy w najmniej spodziewanym momencie;
- Osobiste przemyślenia na temat realiów polskiego rynku wydawniczego.
Sam autor tak pisze o sobie: „z wykształcenia matematyk, z zawodu korpo szczur i wykładowca akademicki, z charakteru chorobliwy perfekcjonista. Smykałkę do tworzenia rozmaitych historii odkrył w sobie jeszcze w dzieciństwie i pierwszą powieść napisał już w wieku czternastu lat. W opowieściach nie stroni od wątków obyczajowych i skłaniających do głębszych przemyśleń. Wnikliwy obserwator i słuchacz. Wychodząc z założenia o rozrywkowej funkcji literatury, w tekstach stawia na lekkość, chce bawić i manipulować czytelnikiem oraz obowiązkowo na końcu zaskoczyć.”
Nominowany w plebiscytach Gazety Wyborczej i Radia 5 za aktywne promowanie twórczością rodzinnej Suwalszczyzny. Stypendysta miasta Suwałk w ramach działalności artystycznej. Zadebiutował na początku 2016 roku słowiańską powieścią grozy "Gałęziste", która zdobyła Nagrodę Czytelników Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego, Złotego Kościeja i została nominowana do Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego. Latem 2017 ukazał się jego horror z elementami powieści gangsterskiej pod tytułem "Grzesznik", za którego zdobył Nagrodę Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego. Wiosną 2019 roku nakładem wydawnictwa Vesper ukaże się jego "Inkub" - połączenie horroru i kryminału. Autor godzinnego programu stand-upowego "Słowo horroru", w którym między innymi zachęca młodzież do czytania. Publikował także opowiadania w czasopiśmie OkoLica Strachu i Magazynie Histeria.

Wstęp wolny.

Na wydarzeniu będzie można zakupić zarówno "Inkuba", jak i "Gałęziste" oraz "Grzesznika" z dedykacją.

-MBP-

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot