• 1
  • 2
  • 3
  • 4
sobota, 04 maj 2019 10:00

Wernisaż wystawy „Gwiazdozbiór Wodnika”

Napisane przez RED

Augustowskie Placówki Kultury serdecznie zapraszają do Małej Galerii APK przy Rynku Zygmunta Augusta 9 na wernisaż wystawy portretów aktorskich wykonanych przez Pawła Wodnickiego. Wystawę pt. „Gwiazdozbiór Wodnika” otworzymy w sobotę 11 maja o godz. 19:00.

 

Na wystawę (która prezentowana m.in. w Krakowie wiosną 2016 r w ramach festiwalu Krakow Photo Fringe) składa się cykl przedstawiający największe gwiazdy polskiego kina i teatru – m.in. Jana Peszka, Bartłomieja Topę, Eryka Lubosa, Janusza Chabiora, Aldonę Jankowską, Marietę Żukowską, Sebastiana Fabijańskiego, Maję Hirsch, Krystiana Wieczorka i wiele innych znakomitych postaci. Większość zdjęć to prace czarno-białe, z przewagą charakterystycznych dla autora ujęć w tzw. niskim kluczu, utrzymanych w ciemnej, nieco tajemniczej tonacji choć zdarzają się także portrety odmienne – jasne, świetliste z wesołą nutą.

Portrety aktorskie Pawła publikowane były w prasie, na okładkach czasopism a zdjęcie Bartłomieja Topy otrzymało m.in. nagrodę „Za najlepszy portret" na prestiżowym międzynarodowym salonie fotografii w Bawarii.
Wystawę podziwiać będzie można podziwiać do końca maja.
Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny.

APK
- - -
Paweł Wodnicki – krakowski fotograf-portrecista. Swoją przygodę z fotografią zaczął pod koniec lat 90-tych jako fotoreporter, pracując głównie przy konferencjach prasowych premier filmowych. W międzyczasie zajmował się również grafiką i marketingiem. W 2008 r postanowił na poważnie wrócić do niegdysiejszej pasji i przekształcić ją w zawód.
Jest laureatem wielu konkursów fotograficznych, członkiem licznych fotograficznych społeczności i stowarzyszeń, a także aktywnym użytkownikiem portali fotograficznych. Swoją pasją zaraża też innych – warsztaty fotograficzne prowadzi, zarówno po polsku, jak i po angielsku.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
Foto Bajka - Fotograf
Opał klasy PREMIUM
DANBUS
MIRAD - Bar przy kominku
Tepete - Auto zastępcze
Weterynarz
Drewno opałowe
Biuro Rachunkowe
GENERALI