• 1
  • 2
  • 3
sobota, 04 maj 2019 10:00

Wernisaż wystawy „Gwiazdozbiór Wodnika”

Napisane przez RED

Augustowskie Placówki Kultury serdecznie zapraszają do Małej Galerii APK przy Rynku Zygmunta Augusta 9 na wernisaż wystawy portretów aktorskich wykonanych przez Pawła Wodnickiego. Wystawę pt. „Gwiazdozbiór Wodnika” otworzymy w sobotę 11 maja o godz. 19:00.

 

Na wystawę (która prezentowana m.in. w Krakowie wiosną 2016 r w ramach festiwalu Krakow Photo Fringe) składa się cykl przedstawiający największe gwiazdy polskiego kina i teatru – m.in. Jana Peszka, Bartłomieja Topę, Eryka Lubosa, Janusza Chabiora, Aldonę Jankowską, Marietę Żukowską, Sebastiana Fabijańskiego, Maję Hirsch, Krystiana Wieczorka i wiele innych znakomitych postaci. Większość zdjęć to prace czarno-białe, z przewagą charakterystycznych dla autora ujęć w tzw. niskim kluczu, utrzymanych w ciemnej, nieco tajemniczej tonacji choć zdarzają się także portrety odmienne – jasne, świetliste z wesołą nutą.

Portrety aktorskie Pawła publikowane były w prasie, na okładkach czasopism a zdjęcie Bartłomieja Topy otrzymało m.in. nagrodę „Za najlepszy portret" na prestiżowym międzynarodowym salonie fotografii w Bawarii.
Wystawę podziwiać będzie można podziwiać do końca maja.
Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny.

APK
- - -
Paweł Wodnicki – krakowski fotograf-portrecista. Swoją przygodę z fotografią zaczął pod koniec lat 90-tych jako fotoreporter, pracując głównie przy konferencjach prasowych premier filmowych. W międzyczasie zajmował się również grafiką i marketingiem. W 2008 r postanowił na poważnie wrócić do niegdysiejszej pasji i przekształcić ją w zawód.
Jest laureatem wielu konkursów fotograficznych, członkiem licznych fotograficznych społeczności i stowarzyszeń, a także aktywnym użytkownikiem portali fotograficznych. Swoją pasją zaraża też innych – warsztaty fotograficzne prowadzi, zarówno po polsku, jak i po angielsku.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot