• 1
  • 2
piątek, 07 czerwiec 2019 11:49

"Męczeństwo Piotra Oheya" w Sejnach

Napisał

Już w najbliższy czwartek (13.06) na deskach Sejneńskiego Ośrodka Kultury zobaczymy spektakl pt. "Męczeństwo Piotra Oheya" według sztuki Sławomira Mrożka w wykonaniu Teatru Hybrydowego.

Jednoaktówkę nagrodzoną w konkursie teatru telewizji Mrożek napisał w 1959 r. Niewątpliwym atutem tekstu była nowatorska jak na ówczesne czasy forma i nietuzinkowa pomysłowość twórcy w ocenie oddziaływań represyjnego aparatu państwa na zwykłego obywatela, i, jak się okazuje po ponad pół wieku, aktualna, dotykająca ironicznej prawdy o rzeczywistości kolejnych pokoleń fabuła. Zapraszamy do scenicznego świata Sławomira Mrożka, jednego z najwybitniejszych pisarzy polskich, mistrza absurdu i groteski, niezwykle błyskotliwego dramaturga i przenikliwego obserwatora.

W najbliższym czasie do wygrania bilety na spektl, więcej szczegółów wkrótce na naszej stronie interenetowej i facebooku!


Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.