• 1
  • 2
  • 3
  • 4
czwartek, 25 lipiec 2019 17:29

„To jest mały krok człowieka, ale wielki skok dla ludzkości”

Napisał

Augustowski DKF KINOCHŁON zaprasza na prawdziwie kosmiczny wieczór! Już w poniedziałek 29 lipca ponownie przeżyjemy wielkie emocje związane z pierwszym lądowaniem na Księżycu. A to dopiero początek atrakcji…

 

29 lipca o godz. 19:30 w augustowskim kinie Iskra pokażemy Państwu niezwykły film dokumentalny. „Apollo 11” w reżyserii Todda Douglasa Millera to produkcja zrealizowana dokładnie 50 lat po pierwszym kroku człowieka na Księżycu, zawierająca niepublikowane wcześniej archiwalne zdjęcia i nagrania z lotu na Srebrny Glob.

Fascynująca dokumentalna opowieść o tym, jak astronauci misji kosmicznej Apollo 11 wylądowali na Księżycu 20 lipca 1969 roku, opatrzona hipnotyzującą wręcz muzyką Matta Mortona zadziwia, zapiera dech, a momentami nawet wzrusza. Niespodziewanie odnalezione, dotąd nieprezentowane, bezcenne materiały z taśmy 65 mm, zakulisowe opowieści z centrum dowodzenia i uchwycona na żywo atmosfera wielkiego skupienia milionów widzów na całym świecie, którzy w napięciu śledzili losy astronautów – to wszystko będziemy oglądać na wielkim ekranie.

Gościem tego pokazu będzie Karol Wójcicki – pasjonat i fotograf nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage’u FB „Z głową w gwiazdach”. Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował jedne z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba (na 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik. Obecnie odkrywa przed innymi sekrety Islandii, podczas wypraw na obserwacje zorzy polarnej.

Chyba przyznacie nam Państwo rację – zapowiada się fascynujący wieczór!
Serdecznie zapraszamy!

APK – DKF KINOCHŁON
- - -
Bilet na pokaz: 20 zł
Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

McDonald's
August
DANBUS
Zakład stolarski
Foto Bajka - Lustra

Najnowsze komentarze