• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 29 lipiec 2019 10:17

Malarstwo współczesne Marii Kazimierczyk

Napisał
Malarstwo współczesne Marii Kazimierczyk APK

Mała Galeria Augustowskich Placówek Kultury zaprasza na Wernisaż malarstwa Marii Kazimierczyk. Otwarcie wystawy z udziałem malarki zaplanowano na piątek 9 sierpnia o godz. 18:00 w MDK-u.

 

W pracach zaprezentowanych na wystawie, Maria Kazimierczyk realizuje swoją wizję naśladowania natury w celu zrozumienia formy, jako proces do ukształtowania własnego, indywidualnego stylu. Na przestrzeni lat, pracując z kilkoma różnorodnymi stylami w malarstwie (figuratywnym, abstrakcyjnym, eksperymentami z kolorem, kompozycją, malowaniem z natury, „z głowy” i z fotografii) decyduje się na zaprezentowanie wyboru prac namalowanych z natury, szybko, często za jednym posiedzeniem a jednocześnie trafionych i zakomponowanych świadomie i z wyczuciem. Są uwiecznieniem momentów zaobserwowanych przypadkiem lub wybranych świadomie, będących efektem zatrzymania się w rzeczywistości, by się na nią zapatrzyć.

Wystawa jest przekrojem twórczości artystki z lat 2012 - 2019, wyborem prac powstałych w najróżniejszych miejscach i porach: podczas pobytu w Augustowie, licznych podróży, studiów artystycznych w Warszawie i w Dreźnie, w przestrzeni pracowni, mieszkania oraz na łonie przyrody..

Prace artystki będą gościć w Małej Galerii APK jeszcze do końca sierpnia.
Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny
APK

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot