• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 29 lipiec 2019 10:17

Malarstwo współczesne Marii Kazimierczyk

Napisał
Malarstwo współczesne Marii Kazimierczyk APK

Mała Galeria Augustowskich Placówek Kultury zaprasza na Wernisaż malarstwa Marii Kazimierczyk. Otwarcie wystawy z udziałem malarki zaplanowano na piątek 9 sierpnia o godz. 18:00 w MDK-u.

 

W pracach zaprezentowanych na wystawie, Maria Kazimierczyk realizuje swoją wizję naśladowania natury w celu zrozumienia formy, jako proces do ukształtowania własnego, indywidualnego stylu. Na przestrzeni lat, pracując z kilkoma różnorodnymi stylami w malarstwie (figuratywnym, abstrakcyjnym, eksperymentami z kolorem, kompozycją, malowaniem z natury, „z głowy” i z fotografii) decyduje się na zaprezentowanie wyboru prac namalowanych z natury, szybko, często za jednym posiedzeniem a jednocześnie trafionych i zakomponowanych świadomie i z wyczuciem. Są uwiecznieniem momentów zaobserwowanych przypadkiem lub wybranych świadomie, będących efektem zatrzymania się w rzeczywistości, by się na nią zapatrzyć.

Wystawa jest przekrojem twórczości artystki z lat 2012 - 2019, wyborem prac powstałych w najróżniejszych miejscach i porach: podczas pobytu w Augustowie, licznych podróży, studiów artystycznych w Warszawie i w Dreźnie, w przestrzeni pracowni, mieszkania oraz na łonie przyrody..

Prace artystki będą gościć w Małej Galerii APK jeszcze do końca sierpnia.
Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny
APK

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

McDonald's
August
Zakład stolarski
MIRAD - Bar przy kominku
DANBUS
Weterynarz
Wiwa
Drewno opałowe
KA-MIX