• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 05 sierpień 2019 08:03

Lato w Teatrze – inne plemię

Napisała
Lato w Teatrze – inne plemię OKS

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych Tartak i Ośrodek Kultury w Sejnach zapraszają, w dniach 19 – 31 sierpień na bezpłatne zajęcia artystyczne.

 

Lato w Teatrze – Inne plemię
Projekt ma na celu zachęcenie uczestników do twórczej refleksji na temat fenomenu wspólnoty. W praktyczny sposób chcemy pokazać, jak czerpie ona siłę z różnorodności jej członków a swój wielki rozwój nieraz zawdzięcza ludziom powszechnie uważanym za dziwaków. Chcemy, by ten projekt był kolejnym krokiem w integracji świata pełno- i niepełnosprawnych mieszkańców Sejn, odsłaniającym, że każdy z nas tak naprawdę jest członkiem “innego plemienia”. W tym celu uczestnicy projektu będą prowadzić badania terenowe w poszukiwaniu “inności” w życiu miasta (wielki atlas dziwactw naszego miasta), rozmawiać z osobami spokrewnionymi z “innym plemieniem” (miejscowi ciekawi ludzie), przejdą artystyczny trening wyzwalający ich wyobraźnię i ruch ku niepowtarzalności i zespołowości, będą działać w przestrzeni miejskiej zachęcając lokalną społeczność do twórczej ekspresji (rzeźba w parku), wreszcie stworzą autorski kanał filmowy na YT prezentujący sceny z ich życia, by nawiązać łączność ze współbraćmi rozsianymi po
całym świecie. W wielkim finale odbędzie się plemienny piknik i interaktywny pokaz prezentujący efekty twórczych poszukiwań.

Głównym organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych Tartak z Torunia, które dzięki dofinansowaniu z Instytutu Teatralnego w Warszawie oraz wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Sejnach będzie realizowało dla dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych (36 osób w wieku 7-19 lat) cykl bezpłatnych warsztatów artystycznych w Ośrodku Kultury w Sejnach w terminie 19-31 sierpnia 2019.

Zajęcia będą realizowane od poniedziałku do soboty w godz. 9:00-15:00 (6 godzin warsztatowych). Wszyscy uczestnicy zajęć będą również objęci ubezpieczeniem.

Główny partner projektu: Ośrodek Kultury w Sejnach.
Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Origo, Terapia Zajęciowa Regionalnego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

Zgłoszenia i informacje
Ośrodek Kultury w Sejnach
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ośrodek Kultury w Sejnach

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
McDonald's
MIRAD - Bar przy kominku
Foto Bajka - Lustra
Zakład stolarski
Wiwa
Weterynarz
Drewno opałowe
KA-MIX