• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 05 sierpień 2019 08:03

Lato w Teatrze – inne plemię

Napisała
Lato w Teatrze – inne plemię OKS

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych Tartak i Ośrodek Kultury w Sejnach zapraszają, w dniach 19 – 31 sierpień na bezpłatne zajęcia artystyczne.

 

Lato w Teatrze – Inne plemię
Projekt ma na celu zachęcenie uczestników do twórczej refleksji na temat fenomenu wspólnoty. W praktyczny sposób chcemy pokazać, jak czerpie ona siłę z różnorodności jej członków a swój wielki rozwój nieraz zawdzięcza ludziom powszechnie uważanym za dziwaków. Chcemy, by ten projekt był kolejnym krokiem w integracji świata pełno- i niepełnosprawnych mieszkańców Sejn, odsłaniającym, że każdy z nas tak naprawdę jest członkiem “innego plemienia”. W tym celu uczestnicy projektu będą prowadzić badania terenowe w poszukiwaniu “inności” w życiu miasta (wielki atlas dziwactw naszego miasta), rozmawiać z osobami spokrewnionymi z “innym plemieniem” (miejscowi ciekawi ludzie), przejdą artystyczny trening wyzwalający ich wyobraźnię i ruch ku niepowtarzalności i zespołowości, będą działać w przestrzeni miejskiej zachęcając lokalną społeczność do twórczej ekspresji (rzeźba w parku), wreszcie stworzą autorski kanał filmowy na YT prezentujący sceny z ich życia, by nawiązać łączność ze współbraćmi rozsianymi po
całym świecie. W wielkim finale odbędzie się plemienny piknik i interaktywny pokaz prezentujący efekty twórczych poszukiwań.

Głównym organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych Tartak z Torunia, które dzięki dofinansowaniu z Instytutu Teatralnego w Warszawie oraz wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Sejnach będzie realizowało dla dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych (36 osób w wieku 7-19 lat) cykl bezpłatnych warsztatów artystycznych w Ośrodku Kultury w Sejnach w terminie 19-31 sierpnia 2019.

Zajęcia będą realizowane od poniedziałku do soboty w godz. 9:00-15:00 (6 godzin warsztatowych). Wszyscy uczestnicy zajęć będą również objęci ubezpieczeniem.

Główny partner projektu: Ośrodek Kultury w Sejnach.
Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Origo, Terapia Zajęciowa Regionalnego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

Zgłoszenia i informacje
Ośrodek Kultury w Sejnach
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ośrodek Kultury w Sejnach

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot