• 1
  • 2
  • 3
  • 4
poniedziałek, 05 sierpień 2019 18:54

Królowała ludowa muzyka i stroje

Napisała

W sobotę (03.08) w Augustowie usłyszeć i zobaczyć mogliśmy wszystko co związane z okoliczną kulturą ludową. Wszystko przy okazji już szóstego festiwalu "Kanał Augustowski w kulturze trzech narodów: Polski, Litwy i Białorusi".

 

Na scenie ustawionej w centrum miasta zaśpiewały polskie, litewskie i białoruskie zespoły ludowe, prezentując dorobek kulturowy swoich krajów. Występy zespołów z trzech ojczyzn miały ukazać fakt, że Kanał Augustowski jakoby łączy te nacje.

Podczas otwarcia imprezy nie mogło zabraknąć znanych nam wszystkim osobistości politycznych. Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji w swoim przemówieniu podkreślał znaczenie kultury.

"Kultura zawsze najlepiej łączy ludzi, a tu elementem spajającym tę wyjątkową imprezę, jest wielkie dzieło hydrotechniki, architektury - Kanał Augustowski. Trzy sąsiadujące ze sobą kraje, połączone silnymi więzami - to jest piękne."

Podczas sobotnich występów na scenie zobaczyliśmy dziesięć zespołów i jedną wokalistkę.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
McDonald's
MIRAD - Bar przy kominku
DANBUS
Zakład stolarski

Najnowsze komentarze