• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 05 sierpień 2019 18:54

Królowała ludowa muzyka i stroje

Napisała

W sobotę (03.08) w Augustowie usłyszeć i zobaczyć mogliśmy wszystko co związane z okoliczną kulturą ludową. Wszystko przy okazji już szóstego festiwalu "Kanał Augustowski w kulturze trzech narodów: Polski, Litwy i Białorusi".

 

Na scenie ustawionej w centrum miasta zaśpiewały polskie, litewskie i białoruskie zespoły ludowe, prezentując dorobek kulturowy swoich krajów. Występy zespołów z trzech ojczyzn miały ukazać fakt, że Kanał Augustowski jakoby łączy te nacje.

Podczas otwarcia imprezy nie mogło zabraknąć znanych nam wszystkim osobistości politycznych. Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji w swoim przemówieniu podkreślał znaczenie kultury.

"Kultura zawsze najlepiej łączy ludzi, a tu elementem spajającym tę wyjątkową imprezę, jest wielkie dzieło hydrotechniki, architektury - Kanał Augustowski. Trzy sąsiadujące ze sobą kraje, połączone silnymi więzami - to jest piękne."

Podczas sobotnich występów na scenie zobaczyliśmy dziesięć zespołów i jedną wokalistkę.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot