• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 12 sierpień 2019 17:27

Teatr uliczny w Augustowie

Napisał

Od soboty w Augustowie mogliśmy oglądać występy teatrów ulicznych zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Wszystko za sprawą trzeciej edycji Augustowskiego Ulicznego Go Teatru.

 

Na Rynku Zygmunta Augusta i w parku przy Starej Poczcie podziwialiśmy występy kuglarzy i klaunów. Pojawiły się także sztuki komediowe i dramaty. O występach opowiedziała nam Sylwia Bielawska, jedna z organizatorek przedsięwzięcia:

"Prezentujemy teatr, który wychodzi do ludzi. Sztuki można oglądać w plenerze i nawet brać w nich udział, bo te skierowane do dzieci, są interaktywne. Mamy wielki wybór repertuarowy: są sztuki komediowe i takie, które dają do myślenia, tak jak „Wiśniowy sad”, na podstawie sztuki Czechowa."

Nie samą sztuką człowiek żyje, dlatego podczas trwania imprezy pojawiły się również zajęcia mające na celu przybliżenie dzieciom jak działa cyrk. Podczas pięciogodzinnych warsztatów najmłodsi mogli nauczyć się żonglerki, chodzenia po linie, chodzenia na szczudłach czy akrobatyki cyrkowej. Z kolei po spektaklach uczestnicy wygrać mogli atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Podczas trzech dni na deskach augustowskich scen wystąpili artyści z z Warszawy, Lwowa, Krakowa, Rzeszowa czy Wrocławia.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot