• 1
  • 2
  • 3
sobota, 24 sierpień 2019 10:59

Dance Academy z Grand Prix!

Napisał
Dance Academy z Grand Prix! Suwalski Ośrodek Kultury

Zespół Dance Academy działający w Suwalskim Ośrodku Kultury, pod kierownictwem Mihaila Nikolova podbił słoneczną Bułgarię, zdobywając Grand Prix festiwalu „Morning Star" oraz dwa pierwsze miejsca w kategoriach: Dance Show – mini formacja oraz Dance Show – produkcja! Młodzi suwalczanie zachwycili jurorów i publiczność wyjątkowymi umiejętnościami oraz niezwykłą energią sceniczną. Pokonali najlepsze grupy z Ukrainy, Mołdawii, Białorusi, Bułgarii, Macedonii i Rosji.

 

Warto dodać, że powtórzyli sukces sprzed trzech lat, kiedy to na tym samym festiwalu wytańczyli grand prix i trzy złote medale! Tym większy to prestiż, gdyż „Morning Star" to jeden z najważniejszych festiwali artystycznych w Europie odbywający się pod egidą UNESCO.

 Tancerze Studia DANCE ACADEMY w tym roku obchodzili pięciolecie działalności. Z tej też okazji przygotowali wyjątkowe i niepowtarzalne widowisko „Światła Broadwayu. Podróż do marzeń", które uświetniło jubileusz. Wraz ze swym charyzmatycznym choreografem stworzyli opowieść o miejscu, gdzie spełniają się marzenia, bo wystarczy tylko mocno w nie wierzyć i wykazać się odwagą w dążeniu do ich realizacji. Jak widać kierują się tym przesłaniem na co dzień. W każdą prezentację wkładają wiele energii, zaangażowania, ciężkiej pracy i dobrych emocji. A to przekłada się na sukces, czego przykładem jest sierpniowy „Morning Star".

Założyciel Dance Academy Mihail Nikolov, pedagog, tancerz i choreograf, absolwent najlepszych szkół baletowych w Moskwie i Sofii, wychowanek znakomitych pedagogów tańca nowoczesnego nie kryje dumy ze swych podopiecznych.

Choreografowi i jego fenomenalnym tancerkom gratulujemy!

Źródło: Suwalski Ośrodek Kultury

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot