• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 08 wrzesień 2019 11:19

Inauguracja Filharmonii Suwałk

Napisał

Kameralna trzynastka. Inauguracyjny koncert 13. sezonu artystycznego Suwalskiej Orkiestry Kameralnej 13 września w Sali im. A. Wajdy SOK.

 

Krytycy zgodnie określają ją jako artystkę nowego formatu. Podkreśla się udane połączenie wirtuozerii wykonania z olbrzymim temperamentem scenicznym i wielką wrażliwością muzyczną. Katarzyna Duda, bo o niej mowa, już w najbliższy piątek, 13 września wystąpi na koncercie inaugurującym 13. sezon artystyczny Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. Równie wyjątkowy będzie instrument, na którym zagra – włoskich skrzypcach z początku XIX wieku.

Muzycy Orkiestry otworzą sezon specjalnym programem. Usłyszymy przepiękne i poruszające kunsztem kompozytorskim utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta: Symfonię d-dur „Haffnerowską" oraz koncert skrzypcowy A-dur. Wisienką na muzycznym torcie będzie Fantazja na temat opery „Carmen" Georges'a Bizeta autorstwa Pablo de Sarasate'a.

Jednak głównym powodem, dla którego bezapelacyjnie trzeba wybrać się na koncert jest wyjątkowa postać solistki. Katarzyna Duda koncertowała z renomowanymi orkiestrami, na najbardziej prestiżowych scenach świata. Jest laureatką wielu konkursów, była nominowana do "Paszportów" Polityki i nagrody „Fryderyk", a także do Nagrody Polskich Melomanów w kategorii „Klasyczny Instrumentalista Roku". Należy do najciekawszych osobowości artystycznych w Polsce. Suwalscy melomani i miłośnicy klasyki nie powinni przegapić szansy na usłyszenie jej na naszej rodzimej scenie.

 Koncert w piątek, 13 września o godzinie 19.00 w Sali im. A. Wajdy. Bilety w cenie 30/20 zł. Z Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%.

 Więcej o koncercie na: https://soksuwalki.eu/czar-smyczka-katarzyna-duda-na-inauguracje-sezonu-w-filharmonii-suwalk/,

Suwalski Ośrodek Kultury już teraz zaprasza na kolejne koncerty Filharmonii Suwałk w 2020 roku. 18 października usłyszymy „Jesień mistrzów" czyli Suwalską Orkiestrę Kameralną oraz braci Adama i Jana Roszkowkich. W programie kompozycje Mozarta, Piazzolli i Halvorsena. 11 listopada jeden z niekwestionowanych hitów tej jesieni w SOK-u - „Straszny dwór" Stanisława Moniuszki w wykonaniu solistów Teatru Wielkiego i Opery Narodowej oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna". Suwalską Orkiestrę Kameralną gościnnie poprowadzi maestro Tomasz Labuń. 9 grudnia muzycy orkiestry przypomną koncert „Co nam zostało z tych lat", czyli niezapomniane przeboje Mieczysława Fogga w interpretacji Krzysztofa Masłowskiego i Fogg Projekt Band.

Źródło: Suwalski Ośrodek Kultury

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot