• 1
  • 2
  • 3
MyCenter
poniedziałek, 09 wrzesień 2019 11:19

"Kinochłon" wśród najlepszych klubów

Napisał
"Kinochłon" wśród najlepszych klubów kinochlon.pl

Augustowski "Kinochłon” znalazł się w gronie trzech najlepszych dyskusyjnych klubów filmowych w Polsce. Został nominowany do nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Stało się tak już po raz trzeci. W 2015 roku "Kinochłon" ten tytuł już otrzymał.

 

Na ten temat wypowiedział sie prezes klubu, Bartek Świerkowski. Jego zdaniem jest to bardzo wielki sukces.

"Zbiera się kapituła i na podstawie tego, co robił DKF, ilości i jakości zorganizowanych przez niego wydarzeń, wybiera ścisłą czołówkę, w której znaleźliśmy się obok DKF Kogucik i DKF Rewers. Nominacja jest już sama w sobie czymś wyjątkowym, a dla mnie jest potwierdzeniem, że nie podajemy się, staramy się i iskierka pasji w nas nie wygasa."

Zdnaiem Świerkowskiego nagrody nie są jednak najważniejsze. Jak podkreśla ważna jest społeczność, która gromadzi się wokół "Kinochłona".

"Najważniejsi są widzowie - że przychodzą. Najważniejszy jest repertuar, który układamy z myślą o dorosłych oraz o dzieciach, bo mamy przecież wersję klubu dla najmłodszych, czyli Kinochłonka. A jeśli przypadnie nam nagroda, to będziemy się cieszyć. Ja już raz doświadczyłem tego. Czy doświadczę znowu, zobaczymy. Wiem tylko, że w całej historii nagród PISF nie zdarzyło się, żeby ten sam DKF dostał dwa razy tę nagrodę."

Uroczysta gala wręczenia Nagród PISF odbędzie się 17 września w trakcie trwania 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

McDonald's
Zakład stolarski
MIRAD - Bar przy kominku
Videozoo - Kurier
Foto Bajka - Lustra

Najnowsze komentarze

Biuro Rachunkowe [Kondracka]
Biuro Rachunkowe [Rafałko]
DrewSot
KA-MIX
Weterynarz