• 1
  • 2
poniedziałek, 09 wrzesień 2019 11:19

"Kinochłon" wśród najlepszych klubów

Napisał
"Kinochłon" wśród najlepszych klubów kinochlon.pl

Augustowski "Kinochłon” znalazł się w gronie trzech najlepszych dyskusyjnych klubów filmowych w Polsce. Został nominowany do nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Stało się tak już po raz trzeci. W 2015 roku "Kinochłon" ten tytuł już otrzymał.

 

Na ten temat wypowiedział sie prezes klubu, Bartek Świerkowski. Jego zdaniem jest to bardzo wielki sukces.

"Zbiera się kapituła i na podstawie tego, co robił DKF, ilości i jakości zorganizowanych przez niego wydarzeń, wybiera ścisłą czołówkę, w której znaleźliśmy się obok DKF Kogucik i DKF Rewers. Nominacja jest już sama w sobie czymś wyjątkowym, a dla mnie jest potwierdzeniem, że nie podajemy się, staramy się i iskierka pasji w nas nie wygasa."

Zdnaiem Świerkowskiego nagrody nie są jednak najważniejsze. Jak podkreśla ważna jest społeczność, która gromadzi się wokół "Kinochłona".

"Najważniejsi są widzowie - że przychodzą. Najważniejszy jest repertuar, który układamy z myślą o dorosłych oraz o dzieciach, bo mamy przecież wersję klubu dla najmłodszych, czyli Kinochłonka. A jeśli przypadnie nam nagroda, to będziemy się cieszyć. Ja już raz doświadczyłem tego. Czy doświadczę znowu, zobaczymy. Wiem tylko, że w całej historii nagród PISF nie zdarzyło się, żeby ten sam DKF dostał dwa razy tę nagrodę."

Uroczysta gala wręczenia Nagród PISF odbędzie się 17 września w trakcie trwania 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek