• 1
  • 2
  • 3
  • 4
czwartek, 10 październik 2019 13:59

Spotkanie autorskie z Jakubem Skworzem

Napisał
Spotkanie autorskie z Jakubem Skworzem MBP

Jakub Skworz - dziennikarz i pisarz, autor książek dla dzieci i młodzieży spotkał się z uczniami klas pierwszych SP nr 3 i Społecznej SP STO w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Augustowie 2 października. I skradł serca dzieci.

 

Młodzi czytelnicy poznali księżniczkę Adelę, bohaterkę serii książeczek pióra naszego gościa. Wysłuchały opowieści "Księżniczka Adela szuka przyjaciela" i wspólnie zastanawiały się kim jest prawdziwy przyjaciel. Na postawie historii księżniczki Adeli dzieci doszły do wniosku, że przyjaciele to ci, którzy są najbliżej nas i dobrze nas znają. Czasem jesteśmy tak przyzwyczajeni do ich obecności, że tego nie doceniamy. Dzieci zostały poddane testowi, czy mogą być przyjaciółmi księżniczki . Wzięły udział w próbie odwagi i udowodniły, że gumowy wąż nie jest wcale straszny. Próba kreatywności także nie stworzyła najmłodszym problemów - z powodzeniem odgadywały nazwy ukrytych w magicznym worku przedmiotów.

W drugiej części spotkania eksperymentowaliśmy tak jak mała Maria Skłodowska-Curie, bohaterka najnowszej książki Jakuba Skworza pt. „Mania Skłodowska”. Był zatem płyn zmieniający kolor i magiczny "zegar" poruszany czarodziejską "różdżką". Dzieci były zachwycone.

Na zakończenie udanego spotkania były podziękowania, pamiątkowe zdjęcia i oczywiście wpis do bibliotecznej kroniki. A po książki Jakuba Skworza zapraszamy oczywiście do naszego Oddziału dla Dzieci.

Miejska Biblioteka Publiczna 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
McDonald's
DANBUS
Foto Bajka - Lustra
Opał klasy PREMIUM

Najnowsze komentarze