• 1
  • 2
  • 3
piątek, 06 grudzień 2019 13:48

Mikołajce po raz siódmy!

Napisała

Augustowskie Placówki Kultury i Augustynki zapraszają na siódmą edycję Mikołajców, czyli świątecznego kiermaszu rękodzieła – imprezy, która wprowadza w magiczny nastrój i sprawia, że ducha Bożego Narodzenia wyczuwa się już w połowie grudnia. 14 i 15 grudnia Miejski Dom Kultury przy Rynku Zygmunta Augusta 9 kolejny raz zamieni się w świąteczne królestwo – dekoracje, kartki, zabawki, wypieki, przetwory, szaliki, biżuteria i inne wspaniałości, które specjalnie dla Państwa przygotuje ponad 30 wystawców!

 

U nas na pewno znajdziecie unikatowe prezenty i zrobicie świąteczne zakupy – przy muzyce, z kawą, ciastem i herbatą z goździkami i cynamonem, poczujecie magię Bożego Narodzenia.

Jak co roku – nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, które zorganizują nasi aktywni seniorzy. W sobotę od godziny 11:00 zapraszamy na spotkanie „Bajeczki z książeczki”, które poprowadzi Krysia Fiodorow z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Piękne, świąteczne baje czytać będą też Panie z Klubu Seniora, działającego przy Augustowskich Placówkach Kultury. W trakcie słuchania dzieci będą wykonywać prace plastyczne inspirowane daną bajeczką.

W niedzielę o tej samej porze spotykamy się z dziećmi w kąciku plastycznym, gdzie odbędzie się spotkanie „Świąteczne ozdoby-plastyczne wyroby", które poprowadzą Zosia Grajewska i Basia Kaplukiewicz. Panie pokażą i nauczą jak zrobić oryginalne ozdoby świąteczne przy użyciu elementów, które każdy z nas może znaleźć w domu.

W niedzielę zaś o godzinie 13:00 przed Domem Kultury zagrają i zaśpiewają kolędnicy, którzy przyjadą z Jamin.

Bądźcie Państwo z nami 14 i 15 grudnia od 9:00 do 17:00 – Zapraszamy!


APK
- - -
WSTĘP NA KIERMASZ BEZPŁATNY

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot