• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 17 grudzień 2019 17:31

Opowieść ze śnieżnej krainy

Napisała
Opowieść ze śnieżnej krainy SOK

Miniony weekend w Suwalskim Ośrodku Kultury dostarczył suwalczanom mnóstwa emocji. Na Sali im. Andrzeja Wajdy mogliśmy zobaczyć kolejną autorską produkcję artystyczną SOK z udziałem zespołów tanecznych działających w ośrodku. Spektakl „Opowieść ze Śnieżnej Krainy” w reżyserii Iryny Popovej okazał się wyśmienitą przedświąteczną propozycją dla całych rodzin.

 

Familijna wyprawa do wydawałoby się zwyczajnego miasteczka i przygody dwójki przyjaciół – rezolutnej i odważnej Kai oraz zafascynowanego tajemniczym, zimowym gościem Bartka, przypomniała wszystkim, jak biało i mroźno bywało kiedyś zimą. Publiczność przeżyła wspaniałą przygodę, która szczególnie młodym widzom dostarczyła dreszczyku emocji i ciepłego morału. Równie zachwyceni wychodzili z SOKu ich rodzice i dziadkowie. Rozbudowane multimedia i widowiskowa oprawa świetlna sprawiały, że poszczególne sceny wzbudzały gorący aplauz wśród widzów. Niektórzy z nich już widzieli spektakl dwa razy - i w sobotę, i w niedzielę - za każdym razem dostrzegając nowe rzeczy warte uwagi.

Szczęśliwi byli także tancerze, którzy dzięki takim spektaklom mają szanse zaprezentowania swojego talentu i efektów pracy w zespole. Na scenie zatańczyli pełni energii, młodzi i utalentowani członkowie dwóch zespołów Suwalskiego Ośrodka Kultury – Studia Tańca Radość i Dotyk, szlifujących swoje umiejętności pod okiem instruktorek Iryny Popovej i Ewy Niedźwieckiej. Szeroka publiczność, szczególnie ta młodsza, będzie miała szansę obejrzeć spektakl podczas zaplanowanych na styczeń, luty i marzec 2020 roku spektakli dla grup zorganizowanych. Szczegóły na temat terminów można znaleźć na stronie Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Źródło: SOK

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot