• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 23 styczeń 2020 09:25

„Trio o czternastu strunach” – koncert karnawałowy

Napisane przez RED

„Koncert karnawałowy – klasycznie i nie tylko klasycznie”– największe światowe przeboje muzyki klasycznej, filmowej i musicalowej w wykonaniu „Trio o czternastu strunach”.

 

Trio o czternastu strunach powstało w końcu lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Prezentuje muzykę klasyczną, ludową, rozrywkową w unikatowym brzmieniu łączącym skrzypce i gitarę, wielokrotnie wzbogaconym o śpiew lub/i kontrabas. Zespół występował przez wiele lat na Polish Fest w Milwaukee (znany tam jako „Tad & Friends”) prezentując przede wszystkim polską muzykę. Wykonywał koncerty z okazji świąt narodowych, kolędowe, edukacyjne i inne (m. in. w Muzeum Historycznym M. St. Warszawy, Filharmonii Białostockiej, Pałacu Prezydenckim w Warszawie, USA, Niemczech, Meksyku). Zespół założył i  prowadzi Tadeusz Melon, który jest także autorem aranżacji wszystkich utworów.

Skład zespołu:

Emilia Melon

Ukończyła klasę skrzypiec w Zespole Szkół Muzycznych II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a następnie Dyrygenturę Chóralną pod kierunkiem prof. Katarzyny Sokołowskiej w warszawskiej Akademii Muzycznej.
Od października 2004 roku jest dyrygentem chóru „Sursum Corda” działającego przy Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie, a od kwietnia 2019 roku także „Chóru Ziemi Sejneńskiej”, który powstał z jej inicjatywy. W Ośrodku Kultury w Sejnach prowadzi zajęcia umuzykalniajace dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
Jako skrzypaczka występowała w kraju i za granicą (Niemcy, Szwajcaria, Litwa, USA) z chórem przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Laskach oraz z trio skrzypcowo-gitarowym swojego brata Tadeusza Melona.

Tadeusz Melon

Skrzypek, kompozytor i aranżer; absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunkach: wykonawstwa instrumentalnego – skrzypce oraz kompozycji; od 1988 roku współpracuje z wieloma zespołami o różnorodnej stylistyce muzycznej w kraju i za granicą jako skrzypek, kompozytor i aranżer. Występował na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych (m. in. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Piknik Country Mrągowo, Polish Fest w Miwaukee, USA, Cygańskie Impresje, Łódź, Warszawa, festiwalach w Brazylii i Meksyku), w programach radiowych i telewizyjnych, w przedstawieniach teatralnych (m. in. „Fiddler on the Roof” w Milwaukee, „Dwie gitary” w Teatrze Żydowskim w Warszawie). Założył i prowadzi trio instrumentalne. Jest autorem utworów muzyki klasycznej i rozrywkowej, piosenek dla dzieci i dorosłych, muzyki filmowej. Jest także laureatem konkursów kompozytorskich w kraju i za granicą.

Paweł Dubaniewicz

Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. J. Elsnera w Warszawie. Odbył kursy mistrzowskie pod kierunkiem Jad’a Azkoul (USA), Józefa Eötvös (Węgry). Występował na scenach w Polsce i za granicą (Stara Pomarańczarnia, Pałac Szustra, Sala Kongresowa, Muzeum Historyczne M.  St. Warszawy, Filharmonia Poznańska, Filharmonia Białostocka), festiwalach (Fama, Stopa, OPPA, Morda, Polish Fest w Milwaukee, USA) i innych. Na stałe współpracuje z z zespołem wokalnym Centrum Kultury Izabelin, trio instrumentalnym Tadeusza Melona, chrześcijańskim zespołem „3 Minuty” , zespołami muzyki rozrywkowej „Short Connection” oraz „Dobry Wieczór Trio”.

Bilety w cenie 10 zł dostępne  w sekretariacie Ośrodka Kultury w Sejnach w godz. 08.00 – 18.00.
Szczegóły dotyczące koncertu na plakacie.

 
 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

MIRAD - Bar przy kominku
DrewSot
Weterynarz
KA-MIX