• 1
  • 2
  • 3
sobota, 14 listopad 2020 12:25

Wbrew grawitacji i wbrew pandemii

Napisane przez AM
Fot. Zbigniew Stelmaszek Fot. Zbigniew Stelmaszek

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert dwóch osobowości muzycznych. Agata Gulbierz szkoli głos pod kierunkiem suwalskiego muzyka i instruktora SOK Wiesława Jarmoca od kilku lat. W efekcie ich współpracy powstał duet, który regularnie koncertuje, m.in. z przepełnionym emocjami programem poezji śpiewanej "Wbrew grawitacji", który będzie można obejrzeć w sieci.

 

Agata Gulbierz to młoda, uzdolniona wokalistka, której talent pięknie rozkwita pod czujnym uchem Wiesława Jarmoca, doświadczonego gitarzysty, kompozytora i instruktora SOK. Jej muzyczną pasją jest poezja śpiewana, o której mówi: "Ten rodzaj muzyki w naszych okolicach nie jest za bardzo rozpowszechniony, dlatego pragnę ludziom przypomnieć, że coś takiego istnieje i jest niezwykle wartościowe." Duet mistrz i uczennica kilkukrotnie miał okazję występować przed suwalską publicznością, między innymi podczas wakacyjnych koncertów z cyklu "Gramy do nieba" oraz podczas plenerowych koncertów "Na Dywaniku u Marii".

"Z uwagi na aktualne obostrzenia niemożliwe jest zaproszenie do SOKu nawet tak ograniczonej liczby publiczności, jaką mogliśmy gościć przed listopadowym zamknięciem instytucji kultury. Dlatego, podobnie jak na wiosnę, wracamy do spotkań z naszymi odbiorcami w sieci." - mówi Agnieszka Małka z Suwalskiego Ośrodka Kultury. - "Wbrew pandemii warto choć na chwilę oderwać się od codziennych problemów i odstresować w poezji dźwięków.

Ciepły głos Agaty Gulbierz i subtelny akompaniament gitary Wiesława Jarmoca to przepis na miły wieczór, a takiego życzymy wszystkim naszym odbiorcom."

Koncert będzie można obejrzeć na kanale YouTube oraz profilu Facebook Suwalskiego Ośrodka Kultury i Pogodne Suwałki w najbliższą niedzielę, 15 listopada o godz. 18.00. Zapraszamy.

 

SOK

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot