• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 17 styczeń 2021 14:18

Fotografie Wiesława Szumińskiego -wystawa

Napisane przez AM
Wiesław Szumiński, Sztabinki , w drodze do domu Wiesław Szumiński, Sztabinki , w drodze do domu

Do połowy lutego w Galerii Jednego Obrazu obejrzymy fotografie Wiesława Szumińskiego. To część większego cyklu zatytułowanego “Staroobrzędowcy – modlitwa ciszy”, który prezentowany jest na piętrze sejneńskiej jesziwy (obok synagogi). Cykl jest opowieścią o starowierskich mogiłkach rozsianych między pagórkami Suwalszczyzny i ziemi sejneńskiej.

 

Wiesław Szumiński – urodzony w 1958 r. w Suwałkach, absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. A Mickiewicza oraz poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Związany z Ośrodkiem ”Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach. W suwalskim szpitalu psychiatrycznym od 1993 do 2014 r. realizował program arteterapii dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Tam też prowadził "Galerię bez klamek". Jest autorem około trzydziestu indywidualnych wystaw malarstwa, rzeźb ceramicznych, grafiki i ilustracji książkowej prezentowanych w Polsce i za granicą. Brał także udział w wielu wystawach zbiorowych.

Galeria Jednego Obrazu SOK mieści się w małym budynku na rogu ulicy T. Kościuszki i Placu Marszałka J. Piłsudskiego . Pierwotnie budynek służył jako rogatka miejska. Później kilkukrotnie zmieniał swoje przeznaczenie. Od 2008 roku obiekt pełni funkcję galerii, w której prezentowane są prace artystów zarówno lokalnych, jak i spoza regionu.

15.01-14.02.2021, Galeria Jednego Obrazu, pl. Marszałka J. Piłsudskiego

 

SOK

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot