Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 08 luty 2021 10:28

Pandemic Session in Augustów

Napisane przez SM

W okresie zimowym Augustowskie Placówki Kultury i Blues Maraton corocznie organizowały koncert będący zapowiedzią letniego festiwalu. W grudniu ubiegłego roku, wiedząc o zapowiadanych restrykcjach, które uniemożliwią odbycie się koncertu na przełomie stycznia i lutego, postanowiono nagrać koncert i odtworzyć go w sieci w terminie zbliżonym do pierwotnie planowanego. Logistyka takiego przedsięwzięcia okazała się wyjątkowo trudna. Muzycy w większości porzucili granie i zaczęli wykonywać inne zawody. Trudności te zostały jednak pokonane i w połowie grudnia zjechała do Augustowa grupa muzyków z całego kraju.

 

Koncert bez widzów i ich reakcji jest wydarzeniem ułomnym. Liczę, że już nigdy nie będziemy musieli organizować żadnego bluesowego wydarzenia w tej formule. Zgromadzeni w pustym „Kaktusiku” muzycy postanowili jednak dać Państwu odrobinę wytchnienia od codziennych zmagań z epidemią i zagrali z niespotykaną energią i determinacją.

Koncert zostanie wyemitowany na Facebooku przez fp. Augustowskich Placówek Kultury, Blues Maratonu i wszystkie strony które zechcą go udostępnić w dniu 13.02.2021 o godzinie 19.00.

Na koncert zapraszają zatem Augustowskie Placówki Kultury i zespół w składzie: Joanna Kaniewska -wokal, Bart Sosnowski -wokal. Jan Gałach – skrzypce, Borys Sawaszkiewicz – piano, Andrzej Kownacki- perkusja, Paweł „Muzzy” Mikosz – bass, Paweł „Szucher” Szuszkiewicz – gitara oraz gościnnie Kacper Jonik – harmonijka ustna;

Biorąc pod uwagę krótki czas realizacji nagrania, dokonano wyboru 10 utworów. Konwencja bluesowego grania została złagodzona i do setlisty utworów dołączono kilka sztandarowych utworów ze złotego okresu polskiego rocka, czyli lat 80-tych, a w jednym z polskich tekstów delikatnie zmieniono słowa dodając „akcent augustowski” – prosimy o uważne słuchanie! Nazwa wydarzenia podkreśla zaś wyjątkowość czasu, który obecnie przeżywamy.

Zapraszamy, zasiądźcie przed telewizorami, monitorami i wszystkim, na czym będziecie odbierać koncert, i pomyślcie, że w lipcu zobaczymy się na żywo. Na pewno nam się uda!


Sławomir Mitros, dyrektor artystyczny Blues Maratonu

APK