• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 15 luty 2021 10:15

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza publiczność na koncerty na żywo

Napisane przez AM

 Kultura została ponownie otwarta, nawet jeśli tylko na pół gwizdka. Przed galeriami ustawiają się kolejki po bilety, a melomani znowu mogą posłuchać muzyki na żywo. Właśnie z myślą o tych ostatnich Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na dwa koncerty. 19 i 21 lutego zagrają Kapela ZPiT Suwalszczyzna oraz Suwalska Orkiestra Kameralna.

 

Już w kolejny weekend Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza publiczność na dwa wieczory z muzyką na żywo. W piątek, 19 lutego zagra Kapela ZPiT Suwalszczyzna i jej goście. W programie "Muzycznego wspomnienia karnawału" znalazły się przeboje muzyki rozrywkowej, m.in. hit supergrupy Bee Gees "How Deep Is Your Love" Bee Gees i takie jazzowe evergreeny, jak „Caravan” Duke’a Ellingtona. Nie zabraknie rytmów latynoamerykańskich i muzycznych ech minionego karnawału, zabrzmią też znane utwory wokalne i autorskie kompozycje kapelmistrza, m.in. fantazja na temat piosenek George'a Gershwina w aranżacji Krzysztofa Krzesickiego. Gośćmi Kapeli będą była wokalistka suwalskich Beciaków Karolina Słabińska oraz utalentowany suwalczanin Michał Sowul. Gościnnie wystąpi również wirtuoz trąbki, Kubańczyk Alexis Valles Delisle, na co dzień występujący z zespołem Blue Cafe.

Na koncert można będzie się wybrać również w niedzielę, 21 lutego. W wykonaniu muzyków Suwalskiej Orkiestry Kameralnej usłyszymy pełen muzycznych perełek "Wieczór wiedeński: najpiękniejsze walce, polki, marsze". Repertuar wieczoru będzie utrzymany w klasycznym stylu noworocznych koncertów wiedeńskich ze szczyptą karnawałowej zabawy. Usłyszymy muzykę Straussa, Brahmsa, Mozarta, Chaczaturiana i Szostakowicza. W programie m.in.: genialna uwertura z opery buffo „Wesele Figara” W. A. Mozarta, pełne uroku i dowcipu arcydzieła J. Straussa II - walc Nad pięknym modrym Dunajem, Walc cesarski, Pizzicato Polkę, Polkę kolejową, Tritsch-Tratsch Polkę, Tik-Tkk Polkę, żywiołowy Taniec węgierski nr 5 J. Brahmsa oraz porywające walc z Suity orkiestrowej Maskarada A. Chaczaturiana i walc z Suity jazzowej nr 2 D. Szostakiewicza. Orkiestrę poprowadzi maestro Krzysztof Jakub Kozakiewicz.

- Ogromnie się cieszę, że przywrócono możliwość organizowania koncertów na żywo. Z wielką przyjemnością zapraszam do SOK-u już w najbliższy wtorek na spektakl kabaretowy Nowaki, a w weekend na muzyczne spotkania z Kapelą Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna i Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. – mówi Alicja Andrulewicz, dyrektor SOK. 

Bilety na koncerty w cenie 20 zł na koncert Kapeli oraz 30 zł na koncert Orkiestry można kupić online, na stronie internetowej www.bilety.soksuwalki.eu oraz w kasie biletowej SOK przy ul. Papieża Jana Pawła II 5. Z Suwalska Kartą Mieszkańca zniżki do 50%.
 
SOK przypomina, że koncerty są realizowane w warunkach aktualnego reżimu sanitarnego. Widzowie będą zobowiązani m.in. do dezynfekcji rąk, zasłaniania twarzy i wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Na widowni może być zajęte maksymalnie co drugie miejsce.

 

SOK

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot