• 1
  • 2
  • 3
sobota, 20 luty 2021 15:10

Film "Leśne opowieści czyli rzecz o Powstaniu Styczniowym w Augustowskiem"

Napisane przez RED
Kadr z filmu Kadr z filmu

Taki tytuł nadaliśmy pierwszemu amatorsko wyprodukowanemu przez Nadleśnictwo Augustów filmowi edukacyjnemu.

Wspomogło nas Muzeum Ziemi Augustowskiej i Stowarzyszenie Leśni oraz kilkudziesięciu wolontariuszy – historyków, archeologów, muzealników i rekonstruktorów.

Pretekstem do wykonania tej produkcji była „pandemiczna niemożność” przeprowadzenia czwartej edycji „Nocnego Biegu Powstańca”. Organizowana z inicjatywy Stowarzyszenia Woda-Las w Płaskiej, z naszą walną pomocą impreza sportowo-rekreacyjna miała też bardzo silny akcent historyczno-patriotyczny przejawiający się udziałem rekonstruktorów czy też wspólnym śpiewaniem pieśni powstańczych przy ognisku. Duże zainteresowanie mieszkańców Augustowa i okolic było też przyczyną dużego zawodu, że w bieżącym roku Biegu nie będzie. Zatem dla podtrzymania ciągłości obecności tematyki powstańczej w naszym kalendarzu edukacyjnym proponujemy Państwu krótki film o najciekawszych epizodach Powstania Styczniowego w Puszczy, który mamy nadzieję nie tylko wzbogaci waszą wiedzę historyczną , ale i zachęci do odwiedzenia prezentowanych plenerów.

Za wszelkie realizacyjne niezręczności, których – wiadomo, amatorom trudno uniknąć – przepraszamy i zachęcamy do sygnalizowania uwag. Gdyby zaś ktoś chciał odbyć wycieczkę z przewodnikiem po miejscach realizacji filmu, to o ile tylko pozwolą obostrzenia epidemiczne ZAPRASZAMY.

Karol Chodkiewicz

Źródło: Nadleśnictwo Augustów

Media

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot