• 1
  • 2
niedziela, 28 luty 2021 09:38

Więcej niż Romans – SUSZ gra Leśmiana

Napisane przez AM

Dokładnie rok temu SUSZ wystąpił na największej scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury z poetyckim albumem pt. “Romans”, którym na nowo odkrył przed słuchaczami wiersze Bolesława Leśmiana. Dzięki autorskiej muzyce i charakterystycznemu wokalowi Moniki Rudowicz całość brzmi świeżo i niepowtarzalnie. Tym razem usłyszymy też cztery nowe piosenki, a zespół zapowiada dodatkową niespodziankę.

Podczas lutowego koncertu w Suwalskim Ośrodku Kultury zespół zagra utwory z płyty „Romans, na której znalazło się osiem wierszy Bolesława Leśmiana oraz cztery nowe piosenki. Zespół zapowiada również muzyczną niespodziankę, być może zabrzmi poezja Mariny Cwietajewej.

„To nie był łatwy rok. Jak wszystkim, także nam posypały się plany, a my z coraz większym dystansem i pokorą zastanawialiśmy się na co właściwie mamy wpływ. Otóż mamy wpływ na relacje między sobą. To był dobry rok jeśli chodzi o próby, docenianie tego co mamy, docenianie siebie nawzajem. Oby tak zostało między nami, bo sprzyja to muzyce. Leśmian wciąż podsyła nam nowe teksty, a my zamieniamy je w piosenki.” – mówi wokalistka zespołu, Monika Rudowicz.

Suwalski zespół SUSZ tworzą artyści, którzy wywodzą się z różnych światów muzycznych: rocka, jazzu, muzyki alternatywnej i tradycyjnej. Łączeniu różnych gatunków muzycznych zespół zawdzięcza oryginalne brzmienie. Grupa występuje w składzie: Monika Rudowicz (śpiew), Jan Czerniecki (gitara), Jerzy Korzun (perkusja), Piotr Skowroński (akordeon) i Józef Stankiewicz (bas, kontrabas).

Autorką logo zespołu, okładki do albumu „Romans” oraz artystycznych wizualizacji do utworów z płyty, które będą ilustracją muzyki, jest Marta Łanczkowska, suwalska malarka i graficzka, instruktorka plastyki prowadząca w Suwalskim Ośrodku Kultury Pracownię Slow Art.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 28 lutego o godz. 18.00 w sali im. A. Wajdy SOK. Bilety w cenie 20 zł dostępne online na www.bilety.soksuwalki.eu oraz w kasie biletowej SOK przy ul. Papieża Jana Pawła II 5. Z Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%. Koncert realizowany jest w aktualnie obowiązującym reżimie sanitarnym.

 

SOK

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot