• 1
  • 2
czwartek, 05 sierpień 2021 16:56

Balladowe Nocki Nad Neckiem z Renatą Przemyk i Patrycją Ziniewicz

Napisane przez AM
APK APK

Augustowskie Placówki Kultury zapraszają na tegoroczną odsłonę Balladowych Nocek Nad Neckiem. Dwudniowe wydarzenie rozpocznie się w amfiteatrze miejskim 21 sierpnia o godz. 19:00 koncertem Renaty Przemyk!

Renata Przemyk, która w ubiegłym roku świętowała 30-lecie działalności artystycznej, nazywana królową undergroundu jest wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów. Sama mówi o swojej muzyce, jako o „wiecznym poszukiwaniu brzmień, wzruszeń i klimatów”. W Augustowie wykona najbardziej znane i najciekawsze piosenki w specjalnie zaaranżowanych wersjach z okazji jubileuszu - Idea jest oczywista jak status artystki, którą zesłał Bóg, na polskiej scenie piosenki artystycznej: trzynaście ikonicznych utworów w trzynastu nowych aranżacjach, często znacząco odmiennych od oryginałów.

Drugi dzień Balladowych Nocek nad Neckiem to niedzielny (22 sierpnia) koncert Patrycji Ziniewicz. Młoda artystka – aktorka, wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku na specjalności Musical zaprezentuje się w repertuarze Ewy Demarczyk. Program pt. „List do Czarnego Anioła. Piosenki z rep. Ewy Demarczyk” pani Patrycja wykonała w 2018 roku na deskach sopockiego teatru Boto. W październiku 2020 roku ukazała się jej debiutancka płyta z tym materiałem, a teraz zaprezentuje program w Augustowie.

Nastroić się na niezwykły wieczór, już od godz. 18:00 pomoże widowni poetycko-balladowy repertuar zespołu Dobre Wrażenie, który wystąpi w składzie: Elżbieta Granacka - gitara basowa i śpiew, Dominika Sala - skrzypce, Wojciech Straszyńki i Dariusz Sala – gitara i śpiew.

Do zobaczenia w amfiteatrze - bezpłatne wejściówki na koncerty dostępne od 9 sierpnia w Miejskim Domu Kultury, ul. Nowomiejska 41.

Źródło: APK

Taekwondo
Gruby Benek