• 1
  • 2
czwartek, 18 listopad 2021 16:07

Art Budyń & Chango, czyli nowy projekt Jacka Szymkiewicza z Pogodno

Napisane przez RED

Augustowskie Placówki Kultury zapraszają w sobotę 27 listopada 2021r. o godz. 19:00 do sali widowiskowej miejskiego Domu Kultury (Rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej) na koncert projektu ART. BUDYŃ & CHANGO „Ukryte Do Wiadomości”.

Jacek „Budyń” Szymkiewicz to artysta znany z zespołów Pogodno i Babu Król i z nagrań solowych, w których umiejętnie łączy rock alternatywny, punk czy nawet rap.

W nowym albumie, zatytułowanym „Ukryte Do Wiadomości”, Budyń połączył siły z formacją Chango, dzięki czemu jego muzyka wzbogaciła się o nowe brzmienia. Budyń stworzył znakomity, mocny i nowoczesny album. Poszedł w nowym kierunku nie tracąc równocześnie swojego charakteru i tożsamości.

Jacek Szymkiewicz tak opowiada o tym materiale: Te piosenki pisałem przez ostatnie trzy lata. „Czas” który wypuściliśmy w marcu 2020, sprawiał wrażenie jakby był napisany specjalnie na tą okazję, a nie był. Był napisany specjalnie na okazję tego co wyszło na jaw w pandemii, a było jakby ukryte, że nie można sarkazmem maskować bezsilność i udawać, że to jest jakieś rozwiązanie. Na płycie są piosenki o seksie i o śmierci, czyli najlepszy zestaw w świecie reklamy. Jedna jest o tym, że bezczelna plotka, powtarzana z wiarą, niszczy życie. Drugi singiel „Kiedyś” jest o tym, że piosenka Edith Piaf „Nie, niczego nie żałuję”, jest super.

Błyskotliwe teksty w alternatywnych aranżacjach – to krótkie, ale chyba najtrafniejsze określenie tego, co nas czeka – serdecznie zapraszamy!

APK
cena biletu:
przedsprzedaż – 30 zł
w dniu koncertu – 40 zł
sprzedaż i rezerwacje – Miejski Dom Kultury w Augustowie, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59

Gruby Benek