• 1
  • 2
wtorek, 22 luty 2022 14:09

Peace, Love and… DKF, czyli „Licorice Pizza” w Kinochłonie

Napisane przez APK
APK APK

Powrót do czasów, w których, niczym w lukrecji, tyle samo goryczy i słodyczy – właśnie w taką nieoczywistą podróż sentymentalną zabierze nas w najbliższy poniedziałek DKF KINOCHŁON!

Zapraszamy Państwa 28. lutego 2022 do augustowskiego kina Iskra, gdzie o godz. 18:30 rozpocznie się seans najnowszego filmu Thomasa Paula Andersona pt. „Licorice Pizza”. To osadzona w latach 70 ubiegłego wieku szalona, młodzieńcza love story, której bohaterami są 15-letni Gary (Cooper Hoffman) i dwudziestoparoletnia Alana (Alana Haim). A w tle czas przemian społeczno-gospodarczych oraz charakterystyczny dla tamtego czasu kult wolnej miłości.

Jak przystało na film Andersona (twórcy m.in. „Nici widmo”, „Mistrza”, „Aż poleje się krew” i „Magnolii”) pełno tu odwołań do klasyki kina, ale nie tylko - stroje, fryzury, auta, sklepowe witryny, domowe meble i sprzęty, szalone, trochę niedorzeczne pomysły na własny biznes – wszystko tworzy wspaniały, sentymentalny i, przede wszystkim, wierny obraz czasów, w których powstawały pierwsze hollywoodzkie wielkie produkcje. Jeśli dołożymy do tego fantastyczną grę aktorską, otrzymamy receptę na prawdziwy hit kinowy!

O fenomenie lat 70, magii hollywoodzkich produkcji tamtych czasów oraz o samym filmie „Licorice Pizza” podyskutujemy z Bartoszem Żurawickim – pisarzem, dramaturgiem, dziennikarzem i krytyk filmowym, autorem m.in. powieści „Trzech panów w łóżku, nie licząc kota”,  „Ja, czyli 66 moich miłości” i „Festiwale wyklęte”, współautorem „Homofobii po polsku” czy „Autorów polskiego kina”. Drugim gościem tego wieczoru będzie nasz dobry przyjaciel, Maciej Białous z Uniwersytetu w Białymstoku – socjolog, wolontariusz Fundacji UwB, w pracy naukowej zajmujący się, między innymi, socjologią filmu.

Zapowiada się interesujący wieczór z fantastycznym filmem w roli głównej, liczymy na Państwa obecność – zapraszamy!

Cennik biletów:
Bilet na pokaz: 15 zł
Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)
Sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.

Źródło: APK

Gruby Benek