• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 17 maj 2015 09:47

Między pokoleniami

Napisał

Choć o tegorocznym programie rozrywkowym w amfiteatrze zaprezentowanym z okazji dni Augustowa trudno powiedzieć, aby, przynajmniej w swojej początkowej części, odznaczał się szczególną oryginalnością i ambicją repertuarową, spotkał się z ciepłym przyjęciem zgromadzonej publiczności.

Spotkanie przebiegające pod hasłem integracji pokoleń rozpoczęła grupa Senior, która po muzycznym wstępie wyjaśniającym, dlaczego kocha Augustów (bo tutaj mieszka), zaprezentowała zebranym szereg przebojów minionej dekady. Zabrzmiały m.in. "Kawiarenki" i "Radość najpiękniejszych lat". Z trudnym zadaniem wyśpiewania znanych wszystkim szlagierów zmierzyły się także przedstawicielki młodszego pokolenia i trzeba uczciwie przyznać, że wyszło z tej próby wyjątkowo przekonująco. Po wierszowanym monologu pani Krystyny Walickiej o tym, co kobieta widzi w lustrze w kolejnych okresach życia, na scenę, w asyście nieco chłodnej, ale coraz bardziej słonecznej wiosennej pogody, wkroczył zespół Złota Jesień, który za rok będzie obchodził czterdziestolecie istnienia, z repertuarem pieśni regionalnych i patriotycznych. Po nim zaś w pozytywny klimat postarali się wprawić zebranych członkowie Augustowskiej Floty Śpiewającej AQQ i Wyspy Pełnej Dźwięków. Co prawda, mimo płynących ze sceny zapewnień, że najważniejszy jest luz i zachęty do wspólnego tańczenia, publiczność pozostała na swoich miejscach, a poziom natężenia emocji nie osiągnął 10-ciu w skali Beauforta, niemniej wszyscy wykonawcy nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

Zasoby energii publiczność zachowała na kolejny punkt programu ‒ pokaz mody, realizowany przez program "Seniorzy w Akcji" i "Towarzystwo Inicjatyw Twórczych Ę", który zdecydowanie spotkał się z największym aplauzem. Animatorkami projektu, jako para międzypokoleniowa, były panie Halina Toczyłowska ‒ studentka Uniwersytetu Trzeciego Wieku i projektantka mody Iwona Bielawska. Jak zaznaczyła prowadząca całe wydarzenie Dorota Bożewicz, główną rolę grał jedwab. Wszyscy chętni mogli również nieodpłatnie otrzymać specjalny kalendarz na 2016 rok zawierający zdjęcia z sesji plenerowej występujących modelek.

Na zakończenie na wspólną zabawę w rytmach muzyki Romów zaprosili przybyłych członkowie zespołu Cygańskie Czary.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot