• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 21 maj 2015 12:14

Podzieli się wspomnieniami

Napisała

Najbliższe spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego będzie okazją do poznania barwnych i nierzadko okraszonych humorem opowieści o przeżyciach i wspomnieniach z dawnych lat, którymi z przybyłymi do augustowskiego kina "Iskra" kinomanami podzieli się ceniona aktorka filmowa i teatralna, Danuta Szaflarska – zarówno jako narratorka filmu dokumentalnego "Inny świat", jak i wyjątkowy gość poniedziałkowego pokazu.

97-minutowy seans (czas trwania jest nieprzypadkowy – w chwili powstawania dokumentu aktorka miała właśnie tyle lat) zabierze widzów do czasów, które ukształtowały ją jako człowieka. Będzie można prześledzić, jak osobiste losy Danuty Szaflarskiej splatały się z historią i kulturą XX wieku. W dokumencie nie zabraknie również materiałów archiwalnych ze zbiorów aktorki i kadrów z filmów, w których wystąpiła. Na pewno pojawią się też dodatkowe komentarze od samej, obecnej na sali Danuty Szaflarskiej i drugiego szczególnego gościa – reżyserki dokumentu, Doroty Kędzierzawskiej.

Seans już 25 maja o godz. 18.30 w kinie "Iskra".

Karnety na pokazy DKF do nabycia w Miejskim Domu Kultury lub na godzinę przed każdym z filmów w kinie "Iskra". Rezerwacje: 87 643 36 59

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot