• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 04 czerwiec 2015 17:27

Od powietrza, głodu, ognia i wojny...

Napisał

‒ te słowa rozpoczynające hymn Święty Boże (Trisagion) tradycyjnie wybrzmiewały podczas tegorocznych obchodów uroczystości Bożego Ciała w Bazylice NSJ. W eucharystyczną procesję ulicami naszego miasta tłumnie włączyły się rzesze wiernych.

Pochód zatrzymujący się przy czterech ołtarzach polowych, gdzie odczytywano fragmenty Ewangelii po mszy św. o godz. 12.00 w skupieniu i modlitwie przemaszerował ulicami 3 Maja, Ogrodową, Księdza Skorupki i Kościelną. Tegorocznej uroczystości towarzyszyła słoneczna pogoda i niemal bezchmurne niebo. Na zakończenie ksiądz prałat Wróblewski podziękował wszystkim, tak dorosłym jaki i dzieciom, za liczny udział.

Święto Bożego Ciała w Polsce obchodzone od 1320 roku zawdzięczamy widzeniu pewnej mniszki z XIII wieku ‒ Juliannie z Cornillon, opatce z klasztoru augustianek w Mont Cornillon koło Liége, która w 1209 r. ujrzała jasną tarczę księżyca z zarysowaną ciemną plamą. Widzenia te zinterpretowano jako skutek braku wśród świąt kościelnych dnia poświęconego Najświętszemu Sakramentowi.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
McDonald's
MIRAD - Bar przy kominku
Zakład stolarski
DANBUS
KA-MIX
Drewno opałowe
Moringa (na widelcu)
GENERALI
Weterynarz