• 1
  • 2
niedziela, 14 czerwiec 2015 15:14

"Bystry" porwał publiczność

Napisała

Sala augustowskiego kina "Iskra", gdzie odbył się koncert "Na ludową nutę", dosłownie pękała w szwach. Tłoczno było również na scenie. Zespół Tańca Ludowego "Bystry", który dał dziś popis swoich umiejętności, oczarowując publiczność, liczy bowiem ponad 70 osób.

Jego młodzi członkowie – dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich – przebrani w barwne, przykuwające wzrok stroje zaprezentowali licznie zgromadzonej widowni różnorodne tańce, pieśni i przyśpiewki ludowe. Przez scenę przetoczyły się pary wirujące w rytm krakowiaka, przytupujące do melodii lubelskich, dostojnie kroczące przy dźwiękach poloneza. Przygrywała im ludowa kapela. Nie zabrakło również lokalnego akcentu – tańców augustowsko-suwalskich, pokazu zabaw dziecięcych z naszego regionu oraz próbki gwary augustowskiej.

Zwieńczeniem koncertu było gromkie "Sto lat!" wyśpiewane dla kierownika artystycznego i choreografa zespołu, Haliny Poźniakowskiej, która skutecznie zaraża pasją do folkloru. Oby tak dalej!

Gruby Benek