• 1
  • 2
  • 3
  • 4
niedziela, 14 czerwiec 2015 15:14

"Bystry" porwał publiczność

Napisała

Sala augustowskiego kina "Iskra", gdzie odbył się koncert "Na ludową nutę", dosłownie pękała w szwach. Tłoczno było również na scenie. Zespół Tańca Ludowego "Bystry", który dał dziś popis swoich umiejętności, oczarowując publiczność, liczy bowiem ponad 70 osób.

Jego młodzi członkowie – dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich – przebrani w barwne, przykuwające wzrok stroje zaprezentowali licznie zgromadzonej widowni różnorodne tańce, pieśni i przyśpiewki ludowe. Przez scenę przetoczyły się pary wirujące w rytm krakowiaka, przytupujące do melodii lubelskich, dostojnie kroczące przy dźwiękach poloneza. Przygrywała im ludowa kapela. Nie zabrakło również lokalnego akcentu – tańców augustowsko-suwalskich, pokazu zabaw dziecięcych z naszego regionu oraz próbki gwary augustowskiej.

Zwieńczeniem koncertu było gromkie "Sto lat!" wyśpiewane dla kierownika artystycznego i choreografa zespołu, Haliny Poźniakowskiej, która skutecznie zaraża pasją do folkloru. Oby tak dalej!

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

McDonald's
August
DANBUS
Foto Bajka - Lustra
MIRAD - Bar przy kominku