• 1
  • 2
  • 3
środa, 17 czerwiec 2015 18:05

Urodziny poety

Napisała

Czerwcowy "Czwartek literacki" odbędzie się z udziałem wyjątkowego gościa i z wyjątkowej okazji. Osiemdziesiąte urodziny obchodzi w tym roku Janusz Sowiński, poeta, autor opowiadań oraz animator życia literackiego i prezes Augustowskiego Klubu Literackiego. To właśnie z nim będzie rozmawiała prowadząca spotkanie Józefa Drozdowska.

Jak przypomina w zapowiedzi wydarzenia, Janusz Sowiński, urodzony 1935 w Piotrkowie Trybunalskim a od 1977 roku mieszkający na stałe w Augustowie, jest autorem dwunastu książek poetyckich i dwóch prozatorskich oraz redaktorem składanek wierszy, arkuszy literackich i almanachów poetyckich. Współorganizował środowisko literackie w Łomży, Augustowie i na Suwalszczyźnie. W 1983 roku założył Środowiskowy Klub Literacki przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie, a od 1986 roku zainicjował konkurs literacki "O liść dębu". W latach 1998-2000 był redaktorem naczelnym pisma "Nasz Sztabiński Dom". Najeżał do Stowarzyszenia Literackiego w Suwałkach.

Podczas czwartkowego spotkania w Miejskim Domu Kultury zaprezentuje swoje wiersze. Wybrane utwory jubilata przedstawi również młodzież z Gimnazjum nr 1im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Augustowie. Wydarzeniu będzie towarzyszył koncert muzyków działających przy Augustowskich Placówkach Kultury.

Termin spotkania: 18 czerwca godzina 18.00.

Zapraszamy!

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.