• 1
  • 2
piątek, 19 czerwiec 2015 22:44

Ostatni taki czwartek

Napisała

W czerwcowy Czwartek literacki podziękowania i kwiaty trafiły do dwóch osób – do bohatera wieczoru, poety Janusza Sowińskiego, który świętuje w tym roku 80. rocznicę urodzin, oraz do inicjatorki cyklicznych spotkań poświęconych literaturze, Józefy Drozdowskiej. Spotkanie z jubilatem było bowiem ostatnim spotkaniem zorganizowanym w ramach Czwartków.

Stali bywalcy Miejskiego Domu Kultury z niedowierzaniem przyjęli wieść o zakończeniu przedsięwzięcia, ale uszanowali decyzję prowadzącej, dzięki której mieli okazję poznać wielu wartościowych ludzi i ich twórczość. Nie tylko literacką. W spotkania włączały się bowiem osoby związane z inną działalnością – grupy teatralne, młodzi wokaliści czy muzycy. Tak było i podczas ostatniego Czwartku, na którym nie zabrakło recytacji (wiersze bohatera wieczoru przedstawili uczniowie Gimnazjum nr 1 w Augustowie) i śpiewu (o oprawę muzyczną zadbały członkinie zespołu działającego przy Augustowskich Palcówkach Kultury). Była również okazja do bezpośredniej rozmowy z głównym gościem spotkania, Januszem Sowińskim, prezesem Augustowskiego Klubu Literackiego, autorem kilku tomików poetyckich i zbiorów opowiadań oraz inicjatorem konkursu literackiego "O liść dębu". Wielu skorzystało, by osobiście złożyć mu urodzinowe życzenia i podziękować za emocje i przesłania, które niosą za sobą jego utwory.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.