• 1
  • 2
niedziela, 21 czerwiec 2015 21:44

Dzień Rybaka

Napisał

Choć trudno powiedzieć, by impreza ściągnęła tłumy sympatyków piosenki żeglarskiej, ci, którzy zdecydowali się przyjść, nie odeszli zawiedzeni.

"Morza i oceany grzmią" ‒ tym utworem kończącym niegdyś koncerty grupy Mechanicy Shanty pożegnała publiczność występująca jako pierwsza Augustowska Flota Śpiewająca. Po niej nas scenie augustowskiego amfiteatru pojawiły się Mazurskie Trio, Shamrock i Banana Boat, zespoły biorące udział w sobotnim maratonie szantowym.

W doskonały nastrój wprawiło widzów Mazurskie Trio. Popłynęły, zgodnie z mottem wykonawców, doskonale wszystkim znane melodie, m.in. "Morze moje morze", "Przechyły", "Gdzie tak keja" oraz "Byle dalej" i "Rejs tawerną" z repertuaru Andrzeja Koryckiego.

Następnie rozbrzmiały gitary, perkusja i charakterystyczny głos Natalii Kryształowicz, solistki wykonującej utwory oparte na celtyckich i irlandzkich motywach z grupy Shamrock. Muzyczna podróż po "gwarnych pubach i bezgranicznie zielonych, tajemniczych miejscach" zawładnęła wyobraźnią słuchaczy, mimo że nikt z nich nie dał się namówić do poderwania się z miejsca i zatańczenia pod sceną. Nie bez znaczenia był tu zapewne fakt wczesnej pory koncertów (maraton rozpoczął się o godz. 18.00). Refleksyjne klimaty podkreślane przez wyświetlane na ścianie ujęcia odpływających żaglowców aż prosiły się o wieczorną porę. Tę zarezerwował sobie Banana Boat koncertujący bez udziału jakichkolwiek instrumentów i to właśnie on "kupił" publiczność. Zespół debiutował w augustowskim amfiteatrze 10 lat temu pieśnią, od której wykonawcy wzięli swoją nazwę. Tym razem też jej nie zabrakło. Oprócz niej można było posłuchać tradycyjnych szant, ballad wielorybniczych a nawet brawurowego wykonania "Only you" Yazoo odśpiewanego z dedykacją dla jednej ze słuchaczek.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.