• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 23 sierpień 2015 10:20

Złote przeboje

Napisała

Są takie piosenki, które mimo upływu lat nigdy się nie starzeją i praktycznie każdy potrafi je wyśpiewać lub chociaż zanucić. Po tego typu ponadczasowe utwory sięgnęli wykonawcy, którzy wystąpili w sobotni sierpniowy wieczór na deskach augustowskiego amfiteatru z koncertem "Oldies but goldies".

Na początek do wspólnej zabawy zachęcali z werwą członkowie zespołu Krecia Robota. Przypomnieli oni zgromadzonej na widowni publiczności najbardziej znane kawałki Rolling Stonesów, Jimiego Hendrixa, Boba Dylana czy Elvisa Presleya. Przybyli na występ mieli też szansę zakołysać się w rytm rock and rolla.

Druga część koncertu nastawiona była na polskie szlagiery. Ze sceny dobiegły między innymi słowa "Małgośki" i "Remedium" z repertuaru Maryli Rodowicz. Wokalistki Augustowskiej Floty Śpiewającej A-QQ sięgnęły również po jeden z najbardziej pamiętnych hitów lat 70. z debiutanckiego albumu Anny Jantar, "Tyle słońca w całym mieście", i piosenki Alicji Majewskiej. O tym, że na trwałe wpisały się w pamięć wielu osób, świadczył dochodzący już nie tylko ze sceny, lecz także z widowni śpiew.

Była też okazja pośpiewać po... włosku. O południowy akcent zadbał Alberto Amati, który, przy akompaniamencie grupy Krecia Robota, przypomniał włoskie melodie sprzed kilku dekad. W pewnym momencie mógł nawet odłożyć mikrofon, bo refren "Italiano vero" znali na pamięć w zasadzie wszyscy zgromadzeni na widowni, czego nie wahali się ujawnić.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot