• 1
  • 2
środa, 23 wrzesień 2015 17:55

"A Podlasie piękne, czarodziejskie"

Napisała

O magiczności Podlasia, podlaskich szeptuchach i duchowości Wschodu będzie można posłuchać w Miejskim Domu Kultury w Augustowie na zaplanowanym na ostatni dzień września spotkaniu z Bartoszem Jastrzębskim, Jędrzejem Morawieckim i Maciejem Skawińskim, autorami książki "Jutro spadną gromy".

Ów literacki reportaż to nawiązująca formą do tradycji rosyjskiego skazu opowieść, w której twórcy mierzą się z mitem cudowności Podlasia i stawiają pytanie o to, co sprawia, że ludziom nie wystarcza świat realny. Narrację będącą owocem wyjazdu dziennikarzy do Narewki dopełniają fotografie Macieja Skawińskiego.

O autorach

Bartosz Jastrzębski i Jędrzej Morawiecki reprezentują nowe oblicze reportażu literackiego. Na co dzień wykładają w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Autorzy wielu książek, m.in. "Krasnojarska zero", za który otrzymali w 2012 roku Nagrodę im. Beaty Pawlak (poprzedni laureaci to m.in. Joanna Bator, Mariusz Szczygieł, Max Cegielski), a także nominację do nagrody Ambasador Nowej Europy. W 2014 roku, nakładem Fundacji Sąsiedzi, wydali "Cztery zachodnie staruchy. Reportaż o duchach i szamanach", nominowany do Nagrody Kulturalnej Gazety Wyborczej „Warto".

Maciej Skawiński fotografuje człowieka poszukującego własnej tożsamości w złożonej tkance relacji społecznych. Aktywność fotograficzną łączy z podróżowaniem i wspinaczką górską. Autor licznych publikacji, wystaw oraz laureat World Press Photo. Wykładowca na Uniwersytecie SWPS, Uniwersytecie Wrocławskim oraz w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Projektowej.

30 września
MDK w Augustowie
Godz. 18.00

Więcej w tej kategorii: « Z wizytą u Paca "Love" »

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.