• 1
  • 2
czwartek, 08 październik 2015 20:03

Chwila kontemplacji

Napisał

Nie tylko malarz, ale również rzeźbiarz tworzący w drewnie i kamieniu oraz zapalony podróżnik Josef Čermák jest autorem sześciu obrazów, które można podziwiać w augustowskim Domu Kultury do końca października.

Wystawa "Inny Świat" została otwarta 2.10 o godz 18,00. Artysta nie zaszczycił jej swoją obecnością, bowiem, o czym poinformowano zebranych, aktualnie podróżuje w związku z pracami przygotowawczymi do nowego projektu.
Jednak sześć obrazów, operujących kolorem i formą typową dla malarstwa abstrakcyjnego, wciąż można podziwiać. Przykuwające wzrok niejednoznacznością oraz skłaniające do refleksji i skupienia zabierają widza w świat jego własnych odczuć i wrażeń. Rodzą też pytania o ścieżkę poszukiwań twórczych, którą obrał autor. Choć więc na ścianach Domu Kultury nie zobaczymy pełnego przekroju jego twórczości, czas spędzony na kontemplacji każdego z wywieszonych płócien wystarczy, by pogrążyć się w myślach na dłuższą chwilę. Chętni do zapoznania się z innymi pracami Josefa Čermáka mogą to natomiast uczynić za pośrednictwem internetowej strony artysty: http://www.travelingartists.eu/paintings.html

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.