• 1
  • 2
wtorek, 13 październik 2015 13:54

Sorrentino o młodości i przemijaniu

Napisała

Z twórczością włoskiego reżysera bywalcy pokazów augustowskiego DKF-u mieli już do czynienia. Jakiś czas temu w ramach Kinochłona na dużym ekranie kina "Iskra" wyświetlany był nagrodzony Oscarem obraz "Wielkie piękno". Tym razem zamiast do Rzymu widzowie zostaną przeniesieni do alpejskiego kurortu, gdzie toczy się akcja najnowszego, nominowanego w głównym konkursie w Cannes do Złotej Palmy filmu Sorrentino, "Młodość".

Tam poznamy dwójkę głównych bohaterów – słynnego kompozytora (w tej roli Michael Caine), który postanowił przed laty, że nigdy więcej nic nie skomponuje oraz że przestanie dyrygować, oraz jego przyjaciela, scenarzystę i reżysera filmowego przeżywającego twórczy kryzys, w którego wciela się Harvey Keitel. Obaj dobiegają osiemdziesiątki. Gdzie zatem ukrywa się tytułowa młodość?

Na to pytanie przyjdzie odpowiedzieć po seansie. Będzie można zadać również inne, gdyż tradycyjnie na pokazie nie zabraknie gościa. Z widownią tuż po projekcji porozmawia Diana Dąbrowska, dziennikarka filmowa i propagatorka włoskiej kultury w Polsce.

Seans już 19 października o godz. 18.30.

Karnety do nabycia w Domu Kultury Rynek Zygmunta Augusta 9 tel. 87 643 36 59, w jego godzinach pracy lub w kinie "Iskra" na godzinę przed każdym pokazem DKF-u.

Więcej w tej kategorii: « Chwila kontemplacji "Robimy to razem" »

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.