• 1
  • 2
  • 3
  • 4
niedziela, 25 październik 2015 13:12

Szukali zabytków

Napisał

W sobotę po godz. 10,00 aż 12 młodzieżowych ekip wyruszyło spod Zespołu Szkół Społecznych STO tropem historii i augustowskich zabytków. Gra miejska "Było ‒ Jest" polegająca na pieszym pokonaniu zaznaczonych na mapie odcinków i wykazaniu się wiedzą o konkretnej, znajdującej się na każdym z nich budowli, zakończyła się w ośrodku Marina Borki.

Do udziału w grze zaproszono uczniów Szkoły Społecznej wraz z rodzicami i nauczycielami. Przed startem uczestnicy otrzymali plan miasta, na którym zaznaczono kolejne etapy marszu. W skład każdej grupy wchodziły minimum dwie osoby, dysponujące stoma minutami na pokonanie całej trasy. Choć w praktyce okazało się, że potrzeba go było znacznie więcej, przygotowane zadania wykonali wszyscy. Na poszczególnych etapach uczestnicy musieli odgadnąć zapisane na planszy hasła "co było" i "co jest" oraz ułożyć z puzzli historyczne zdjęcie obiektu. Znalazły się wśród nich: amfiteatr, hotel Hetman, kościół w "Koszarach", II LO, śluza, Szkoła Muzyczna, "Dom Turka", bazylika, Rynek Zygmunta Augusta, kaplica Jezusa Klęczącego i Marina Borki.

Na kolejne zespoły powoli docierające czekał już namiot z poczęstunkiem i płonące ognisko. Zanim jednak zmęczeni po trasie uczestnicy mogli upiec na nim tradycyjne kiełbaski nastąpiło oficjalne zakończenie połączone z rozdaniem nagród. ‒ W tej grze nie ma przegranych i zwycięzców, a o kolejności poszczególnych miejsc zadecydowała przede wszystkim liczba osób (każda dodatkowa w zespole oznaczała kolejny punkt). Mimo odczuwalnej liczby przebytych kilometrów najważniejszą kwestią była posiadana wiedza o odwiedzonych miejscach ‒ krótko podsumował wydarzenie Ryszard Grabowski ‒ Chciałbym na koniec podziękować, że chciało się państwu wyjść z domu, zostawić komputer i ciepłe łóżko.

Nastroje towarzyszące zebranym, zarówno dzieciom jak i rodzicom przygotowującym się do pamiątkowego zdjęcia przy ognisku, wyraźnie mówiły,że nie było to decyzja chybiona.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
McDonald's
Foto Bajka - Lustra
Opał klasy PREMIUM
DANBUS

Najnowsze komentarze