• 1
  • 2
  • 3
  • 4
czwartek, 03 grudzień 2015 14:28

Bałkańska "ŻuBroofka"

Napisał

Na solidną dawkę autorskich krótkometrażowych produkcji z Rumunii, Słowacji, Kosowa, Serbii Bośni i Hercegowiny zapraszają dziś do kina "Iskra" organizatorzy kolejnej odsłony festiwalu "ŻuBroofka". Solidną, nie dlatego, że czeka nas filmowy maraton, bowiem zobaczymy jedynie 5 obrazów, ale ze względu na ich tematykę, kulturowa odrębność i formę wyrazu.

Zestaw "Balkan Blues" to kompilacja przygotowana specjalnie dla widzów ŻuBroofki, złożona z historii opowiedzianych za pomocą oryginalnego języka filmowego. Uchodźcy- pocztówki z podróży, scottish focus, bałkańskie zwierzenia- to tylko część tego co zobaczymy na ekranie o godz. 19, 30. Warto wspomnieć "Kurę", wybraną przez Europejską Akademię Filmową najlepszym krótkometrażowym filmem 2014 roku oraz "Balkon", który od czasu premiery na Festiwalu Filmowym w Wenecji w 2013 roku, został pokazany w 120 krajach. Poznamy także historię 9-letniego Eugena, który kradnąc kamerę nagrywa swoje codzienne życie i znika. Jednak tego wieczora augustowscy widzowie będą mogli zetknąć się z codziennością młodych bałkańskich twórców osobiście, by nie rzec oko w oko, a w budowaniu klimatu dopomoże zapewne gość z Kosowa, Eroll Bilibani.

organizator: Białostocki Ośrodek Kultury - DKF "GAG" współorganizator: Augustowskie Placówki Kultury - DKF Kinochłon
Wstęp wolny.

Więcej w tej kategorii: « Kino ze smakiem Prosto w oczy »

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
McDonald's
Zakład stolarski
MIRAD - Bar przy kominku
DANBUS

Najnowsze komentarze